21 Kasım 2018

Adliye’ye her dilden tercüman alınacak


Ana dilde savunma imkan sağlayan düzenlemenin yasalaşmasının ardından adliyelere tercüman alınacak. Sakarya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu'ndan alınan bilgiye göre, Ceza Muhakemesi Kanunu'na göre İl Adli Yargı Adalet Komisyonları'nca ter

Sakarya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu'ndan alınan bilgiye göre, Ceza Muhakemesi Kanunu'na göre İl Adli Yargı Adalet Komisyonları'nca tercüman bilirkişi listelerinin düzenlenmesi hakkındaki yönetmelik hükümleri gereğince 2013 yılının tercüman bilirkişi listesi oluşturulacak. Bu kapsamda işaret dili, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Gürcüce, Arapça, Ermenice, Kürtçe, Zazaca ve ayrıca ihtiyaç duyulacak tüm diğer dillerde bilirkişiler görevlendirilecek. Başvuruda bulunmak isteyenlerin, 'www.sakarya.adalet.gov.tr' adlı internet adresinde yayınlanan başvuru dilekçe örneğini doldurarak Sakarya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu'na şahsen başvurması gerekiyor.

 

Görevlendirme için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, fiil ehliyetine sahip, en az ilkokul mezunu, 18 yaşını doldurmuş, affa uğramış ya da ertelenmiş olsa bile devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, Terörle Mücadele Kanunu'nda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma suçlarından ceza almamış olanlar, disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından geçici olarak yasaklı durumda bulunmayanlar ile başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmayanlar başvuruda bulunabilecek. Başvurular, 2-17 mayıs tarihleri arasında yapılacak.
 
26 Nisan 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI