24 Temmuz 2019

Otizmli çocuklara destek verdiler


Erenler Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Erenler Halk Eğitim Merkezi Geleneksel El Nakışları ve Takı tasarımı kursu öğrencilerinin hazırlamış olduğu ‘’ Kadın ve Estetik'’ adlı serginin açılışı gerçekleşti.

AKP İl Başkan Yardımcısı Sosyal İşler Başkanı Ayşe Özkul Erdem, Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şubesi’nin de desteklediği, Sevgi Çiçeği Rehabilitasyon Merkezi’nin, programına katıldı. Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Ferruh Kaledibi ve eğitimcilerle görüşüp Sevgi Çiçeği Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören çocukların resim ve el sanatları sergisini gezen Erdem, “Özel çocukların bu eserleri, çalışmaları özel bir kıymet ve önem taşımaktadır. Bu eserlerde, bu emeklerde özel bir çaba, sabır ve sevgi vardır. Hayal dünyalarını yansıtan bu çalışmalarla, kişisel, sosyal ve iletişim becerilerine dair verilen eğitimlerle, bu çocukların yaşam kaliteleri de yükseltilmiş oluyor. Emeği geçen Merkez yöneticisi ve eğitimcileri ile destek veren herkesi tebrik ederiz” dedi.


DESTEK ŞART
Dernek Başkanı Kaledibi de “Otistik, down ve diğer farklı durumlardaki çocuklarımıza verilen eğitimlerle zamanla pek çok eksiklikler giderilerek düzelme sağlanmakta, normal bir kişisel ve sosyal standarda ulaşmalarına çalışılmaktadır. Biz de dernek olarak bu çalışmalara destek olmaktayız” dedi. AKPİl Kadın Kollarından Gülay Ercan ve Şengül Gümüş’ün de katıldığı ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getiren Kaledibi, Erdem’e ve destek veren herkese teşekkür etti.Daha sonra stant içinde yer alan kermesi de gezen heyet, emeği geçenleri tebrik ederek oradan ayrıldı.
2 Mayıs 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI