20 Eylül 2018

SATSO yeni meclis için isim isteyecek


SATSO Meslek Komitelerinin seçimlerinin tamamlanmasının ardından sonuçlara iki itiraz geldi. İtirazlar 9’ncu Meslek Komitesi ve17’nci Meslek komitesi kazanan listelerine yapıldı.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni meclis üyelerini oluşturacakların belirlenmesi için yapılan seçimlerin tamamlanmasının ardından, iki meslek komitesinin sonucuna itiraz geldi. 85 meclis üyesinin belirleyecek olan seçim sonuçlarından 9’ncu ve 17’nci meslek gruplarının sonuçlarına itiraz geldi.
İKİ LİSTE
İlçe seçim kuruluna yapılan itirazlara göre 9’ncu meslek komitesinde Müftüoğlu Kardeşlerin yer aldığı listede 2 asil meclis üyelisi ,2 yedek meclis üyeliği yazılması gerekirken 4 asil ve yedek üye yazılmasına itiraz edildi. 17’nci meslek komitesinde ise kazanan listede bulunan bir firmanın isminde ki harf hatası nedeni ile itiraz edildiği öğrenildi.
İL SEÇİM
Yapılan itirazlar dün il seçim kuruluna gönderildi. İlçe Seçim kurulunun itirazları değerlendirilmesinin ardından prosodür olarak gerekli olan yol izlenecek. Eğer İl Seçim kurulu itirazları kabul etmez ise bugün SATSO Genel Sekreterliği kazanan listelere yazı göndererek, meclis üyelerini isteyecek. Meclisin oluşmasının ardından meclis ilk toplantısını yapacak.
BORAZANCIOĞLU
Yapılan toplantıda meclis yönetimi seçimleri yapılacak. Şuana kadar Adnan Borazancıoğlu, meclis başkanlığına aday olduğunu açıklarken, yönetim kurulu için mecliste görüşmeler yapılması bekleniyor. Yeni yönetiminde Mahmut Kösemesul önderliğinde oluşması bekleniyor.

9’NCU VE 17’NCİ KOMİTELERDE KİM KAZANMIŞTI:
9. MESLEK KOMİTESİ (72 Oy)
Müftüoğlu Kardeşler (Meclis Asil Üyesi), Ömer Arslan (Meclis Asil Üyesi), Mehmet Mustafa Kulaksız (Meclis Yedek Üyesi), Nizamettin Aydın (Meclis Yedek Üyesi), Erol Çiçek.
17. MESLEK KOMİTESİ (101 Oy)
Bortek Mühendislik Elektrik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (Meclis Asil Üyesi), S.S.Seçkin Evler Denizkent Konut yapı Kooperatifi (Meclis Asil Üyesi), S.S.Yiğitkent Konut Yapı Kooperatifi (Meclis Asil Üyesi), Sezerler Harfiyat Nakliyat Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti. (Meclis Yedek Üyesi-), Mevlüt Çelik-Çeliktaş Pazarlama ve Taahhüt İşleri (Meclis Yedek Üyesi, Namık İşcan-Saray Harfiyat Nakliyat Ticaret (Meclis Yedek Üyesi, S.S.Sahil Yolu Karasu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi
 
8 Mayıs 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI