19 Eylül 2018

Su Ürünleri Avcılığı Denetimleri devam ediyor


İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim Ekipleri ile Kolluk Kuvvetlerinin ortak gerçekleştirdiği denetimlerde Sakarya’nın Karasu İlçesinde kullanımı yasak olan Misina ağlarına el konuldu.

Karasu’da ve Adapazarı‘nda usulsüz avlandıkları gerekçesiyle 2 balıkçıya da idari, para cezası kesildi.
Kullanımı ülkemizde tamamen yasak olan misina ağları ile ilgili olarak Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Karasu İlçe Müdürlüğü Su Ürünleri Denetim ekipleri ile Karasu Jandarma Komutanlığının birlikte düzenlediği denetim ve kontroller sonucunda, Karasu İlçesi Küçük Karasu köyü deniz sahili Haralomba mevkiinde yapılan denetimde 17 adet yaklaşık bin 700 metre uzunluğunda misina ağa el konuldu. Bu ağlardan dört adeti yaklaşık 400 metre ağın sahipli olması sebebiyle bir balıkçıya 923 TL idari para cezası uygulandı.
Adapazarı ilçesi Çark deresi Vagon Camii mevkiinde de bir ihbar üzerine yapılan denetimde tutulması gerekenden fazla yemlik balık olan ben balığı tutan bir balıkçının balıkları dereye salınırken balıkçıya da 272 TL idari para cezası uygulandı.
Misina ağların iç sularda ve denizlerde kullanımının tamamen yasak olduğunu belirten Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İL Müdürü Mehmet Erdemir, “Balıkçılarımızın mağdur olmamaları için misina ağı kullanmaması gerekmektedir. Misina ağlar göl, dere ve denizlerimizde bırakılması parçalanması veya dalga ve hava şartlarıyla denizde kaybolması halinde uzun seneler imha olmaması sebebiyle balık popülasyonu ve sucul ekosistem için tehlike arz etmektedir. Ayrıca iç sularımızda turna balığı hariç tüm balık çeşitlerinin 15 Mart 15 Haziran tarihleri arasında ticari ve amatör olarak avcılığı yasak olup balıkların yumurtlama ve üreme dönemidir” diyerek balıkçıları uyardı ve denetimlerin hız kesmeden süreceğini söyledi. 
9 Mayıs 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI