15 Ağustos 2018

Eczacılar, zorluklarla karşıkarşıya


14 Mayıs Eczacılar Bayramı dün, Atatürk Büstüne çelenk konulması ile başladı. 20. Bölge Sakarya Eczacılar Odası Yönetimi, eczacıların halk sağlığının korunmasında önemli rol üstlendiğini vurguladı.

14 Mayıs Eczacılar Bayramı nedeni ile 20.Bölge Sakarya Eczacılar Odası Başkanı Orhan Yontar ve yönetimi, Atatürk Büstüne çelenk koydu. Önce hasta güvenliği sloganı ile açıklamasına başlayan Yontar, Reyhanlı da ki saldırıyı kınayarak başladığı açıklamasında “Eczacının sağlık ekibine katkısı, hem tedavinin daha sağlıklı yürümesi, hem de ilaç tedavisinden kaynaklı sorunların en aza indirmesinde önemlidir” dedi.
ZORLUKLAR
Eczacıların hastaların doğru ilaçları kullanmak, ilaçlar hakkında bilgilendirmek ve destek olmak gibi ilave sorumlulukları da olduğunu ifade eden Yontar şöyle devam etti, “Görevlerimizi ve sorumluluklarımızı yerine getirirken sürekli zorluklarla karşılaşıyoruz. Eczanede bizleri hasta ile karşı karşıya getiren uygulamalar, ilaç ile hastanın arasında çeşitli adlar altında paranın girmesi, sektörün içinde bulunduğu ekonomik darboğaz, fakültelerden mezunlara serbest eczane açmaktan başka şans tanınmamışı ilaç şirketlerin duyarsız tutumları, eczacıya hakkı olanı verilmemesi gibi sorunlar yaşıyoruz. Bu sorunlarımıza akılcı ve ortaklaştırıcı çözümler üretmeye çalışıyoruz. Sağlık hizmetinde önemli bir rolü olan eczacıların emeğinin karşılığını almaya da hakkımız olduğuna inanıyoruz.” Eczacılar Odadısnda yapılan toplantı, oda üyelerine yönelik verilen kokteyl ile devam etti.
 

 
15 Mayıs 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI