27 Mayıs 2019

Sri Lankalı öğrenciler, Akyazı'da ülkelerini tanıttı


Akyazı Belediyesi Sri Lankalı öğrencileri ağırladı. Konuk öğrenciler, Akyazı Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında, ülke tanıtım günü gerçekleştirdi.

Sri Lankalı öğrenciler, Akyazı Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında Akyazılılarla buluştu. Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde, yer alan ve Hint Okyanusu’nda bir ada ülkesi olan, karadan komşusu olmayan, Türkiye kamuoyunda yıllarca Seylan çayı(Seylan, Sri Lanka’nın eski adı)bilinen Sri Lankalı öğrenciler, Akyazı Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında, ülke tanıtım günü gerçekleştirdi.

Kültürlerini ve etkinliklerini Gazi Süleyman Paşa Camii önünde yansıtan Sri Lankalı öğrenciler, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı'yla da sohbet etti. Yazıcı, öğrencilere destek vermek adına ürünlerden satın aldı.

Dünya barış projesi olduğunu belirten Akyazı Belediye Başkanı Yazıcı, "Yurtdışından ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrenciler, kendi kültürlerini de beraberinde getiriyor. Sevgi, hoşgörü ve diyalog çerçevesinde öğrenciler ve çocuklarda dünya kültürü ile kaynaşıyor olması çok önemli." dedi.
 
21 Mayıs 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI