23 Temmuz 2019

Turan, “Sakarya’yı yaşayarak öğrenecekler”


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Büyükşehir Belediyesi olarak Karaman’da Yenikent Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında yer alan Kent Ormanı’na Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi kuracaklarını belirtti.

900 bin TL’ye malolması beklenen merkezin yüzde 75’lik ödeneği ise MARKA tarafından sağlanacak.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yenikent Bölgesine sürdürdüğü yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor. Deprem sonrası kurulan Karaman, Camili1, Camili2 ve Korucuk Mahallelerini kapsayan Yenikent Bölgesinin sosyal yaşantısını canlandırmaya yönelik birçok projeyi hayata geçiren Sakarya Büyükşehir Belediyesi şimdi de Karaman Yenikent Devlet Hastanesi’nin hemen karşısında bulunan Kent Ormanı’na Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi kuracak. MARKA tarafından Sosyal Kalkınma Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programına hazırladığı proje ile başvuran Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin projesi kabul edilerek onaylandı. Yaklaşık 900 bin TL’ye mal olması beklenen projenin yüzde 75’lik kısmını ise MARKA hibe olarak karşılayacak.
Dezavantajlı çocuklara yönelik olarak hazırlanan projede asıl hedeflerinin ortaokul ve lise öğrencileri olduğunu söyleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, “Doğa ile iç içe doğaya uyumlu bir merkez yapılması için kolları sıvadık. Projemiz MARKA’dan mali destek almaya hak kazandı ve imzalar atıldı. Yaklaşık olarak 900 bin TL maliyeti olacak olan projemizin yüzde 75’ini MARKA karşılayacak. Bu da takriben 750 bin TL civarında tutuyor. Rakamları net olarak söyleyemiyoruz çünkü ihale sonucuna göre rakamlar kesinlik kazanacak. Buradaki merkezimiz kütükten yapılacak ve ormanla uyumlu olacak. İleride burada izcilik kampları da düzenlenebilecek. Yaklaşık 800 dönümlük bir alana kurulacak olan merkezde tüm yapılar ahşap olarak tasarlanacak ve çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak” dedi.
Sakarya’yı Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin ana binası ve müştemilat binalarının yanısıra tırmanma merdivenleri oyun alanları da ahşap olarak yapılacak. Doğa ile iç içe yapılacak projenin bölgeyi daha da hareketlendirmesi bekleniyor.
27 Mayıs 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI