16 Temmuz 2019

Lokantalara ve dönercilere çeki düzen geliyor


Sakarya Lokantacılar Esnaf Odası tarafından hijyen konusunda cezai yaptırımlarla üyelerinin mağduriyet yaşamamaları için 30 Mayıs saat 19.00’da SESOB Konferans salonunda istişare toplantısı gerçekleştirilecek.

Toplantıya, Sakarya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, Sakarya Zabıta Daire Başkanı Yusuf Türkhan ve Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan’nın da katılacağı açıklandı.
Son günlerde yayımlanan yönetmelikler ile gıda maddelerinin üretimini ve satışını yapan yerlerin hijyen konusundaki eğitimleri aldırmaları ve almaları zorunluluk haline geldi. Bu zorunluluk çerçevesinde döner satan işyerlerinde dönerlerin paslanmaz havalandırma mekanizmalarının olduğu kapalı yerlerde satışının yapılması gerekiyor. Birçok lokanta ve döner işletmesi daha çok satış yapabilmek adına ürünlerini dışarıya taşırken, bu da yoldan kalkan tozun dönere ve diğer gıda ürünlerine bulaşmasını ve çeşitli sağlık sorunları ile insanların karşılaşmasına neden oluyor. Bu işletmelerde çalışanların gerekli koruyucu malzemeleri kullanarak hijyenlerine dikkat etmesi zorunluluğu da var. Birçok işletme dışarıya da satış yapabilmek için döner tezgahlarını açık yerde tutarak toz almaya müsait bırakıyor ve insan sağlığı açısından tehdit oluşturuyor.
Gerçekleştirilecek olan toplantıda Oda üyesi olan esnaf ve sanatkarların yaşadığı sorunlar paylaşılarak çözüm yolları üretilecek. Önümüzdeki günlerde üyelerin yapılacak olan denetimlerde cezai yaptırımlar ile karşılaşmamaları için gerekli bildirimlerin yapılacağı toplantıda üyelerin almaları gereken eğitimler de anlatılacak.
Sakarya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Serdar Gök, “Gıdayla teması olan işletmeler olarak hepimizin sıkıntıları ortak. Bu sıkıntılarımızdan kurtulmak ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına bu istişare toplantısının büyük önem taşıdığını belirtmek istiyorum. Hep birlikte hareket ederek bu risk faktörlerini ortadan kaldırabiliriz. Perşembe günü gerçekleştirilecek olan istişare toplantımıza tüm üyelerimizi bekliyoruz” dedi.
 
29 Mayıs 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI