22 Eylül 2018

Yol kenarlarındaki plastik kazıklar hiç hoş durmuyor


Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın son zamanlarda başlattığı bir uygulama okurlarımızın dikkatini çekmiş.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın son zamanlarda başlattığı bir uygulama okurlarımızın dikkatini çekmiş. Yol kenarlarında park yapılmayacak bazı alanlarda park olayını önlemek için belirlenen yerlere plastik kazık dikiliyor. Alışıla gelmiş plastik kazıklara göre daha modern gözüken bu kazıklarda tepkiye neden oluyor. Uygunsuz ve yasak olan yerlerde parklanmaya karşı trafik ekipleri ve zabıtasının cezai işlem uygulaması gerektiğini dile getiren esnaf ve vatandaşlar, görüntü kirliliği yaratan ve alanları kısıtlayan bu uygulamanın kaldırılmasını istiyor.
Gelişmiş kentlerde görülmeyen bu uygulamaların ilimiz şehir merkezinde gelişi güzel yapılması gerçekte bir soru işareti doğuruyor. Bazı esnaflar önüne çeken araçlardan bunalıp belediye şikayetçi olunca belediyeden harika çözüm olarak bu işgal yöntemi devreye sokuluyor. İyide hoş olmuyor. Belediye bu tip uygulama yapmak yerine trafik zabıtasını devreye sokmalı ve usulsüz park yapana gereken ceza uygulanmalıdır. Bende bu kolaycı uygulamanın şehrimize yakışmadığını düşünüyorum…

Karaman’dan çöp şikayeti var!
Karaman Mahallesi 1419 Adada bulunan okurlarımızdan şikayet geldi. 1419 Adada bulanan telli çöp atma alanı yoğun olarak kullanılıyormuş. 1420 Adada oturanlarda çöplerini buraya atıyormuş. Bu kadar yoğun kullanılan bu çöp alanının temizliğinde ise sorun yaşanıyormuş. Okurlarımızın bana fotoğrafıyla birlikte ilettiği şikayette bu çöp alanı ağzına kadar dolu iken çöp toplama aracı gelip buradaki çöplerin yarısını alıp gidiyormuş.
Yani hepsini almadıklarından buranın pisliği bitmez olmuş. Çevrede sokak kedisiydi köpeğiydi buradaki çöpleri tellerden ulaşabildiği kadar patlatıp etrafa yayıyormuş. Çevreyi kirleten bu olayın son bulması için okurlarımızın isteği çöp toplama aracının burayı her zaman tam anlamıyla temizlemesi…

İnsanlıktan nasibini almayan bir şoför
Korucuk’ta belediye otobüsünde yaşanan olay beni gerçekten çok üzdü. Bir okurumuz konuyu bana aktardı. Belediye otobüsüyle sabah giderken bir engelli vatandaş otobüsü durdurmuş ve binmek istemiş. Otobüsün şoförü biraz uğraşmış ve engelli vatandaşı otobüse bindirmiş. Sonra başlamış şoför bey söylenerek “Senin ne işin var dışarıda, otursana evinde. Sizin yüzünüzden bir dünya uğraşıyorum.” diyerek engelli vatandaşa basmış fırçayı. Engelli vatandaş sessiz kalmış başını önüne eğmiş. Okurumuz maalesef o belediye otobüsünün plakasını veya numarasını almamış. Her zaman söylüyorum bu tip şikayetlerde mutlaka aracın plakasını alın. Şimdi bu talihsiz davranışta bulunan şoför sessini çıkarmayacak ve amirleri onun kim olduğunu bilmeyecek!
 
8 Haziran 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI