16 Temmuz 2019

ALTYAPI GİTMEDİ


Büyükşehir Belediyesi Korucuk’ta 2004 yılında yüzlerce parsel arsayı imara açıp vatandaşa sattı. Ancak aradan geçen 9 yılda bu arsalara altyapı hizmeti verilmedi

İMARA AÇIP SATTI
Büyükşehir Belediyesi kenti sağlam zeminli bölgelere taşımak adına Korucuk’ta dönümünü bin liradan istimlak ettiği arsaları 2004 yılında vatandaşlara parselleyerek sattı. 500 metrekarelik arsaları 6 bin ile 8 bin lira arasında değişen fiyatlarla satan Büyükşehir Belediyesi bu satışlardan büyük gelir eldi etti. Büyükşehir Belediyesi satıştan elde ettiği geliri bölgenin altyapısı için kullanmadı.

HEMEN GELECEKTİ
500’e yakın parseli, konut yapmak için satın alan vatandaşlar ise yol, su, elektrik ve doğalgaz götürülmediği için 9 yıldır inşaat yapamadı. Önceki sahipleri tarafından tarla olarak kullanılmaya devam edilen parsellerle ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösteren vatandaşlar “ Bize hemen altyapı gelecek diye arsaları sattılar. 9 yıldır altyapı yok” diye tepki gösterdiler.
 
15 Haziran 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI