26 Mayıs 2019

Hendek Belediyesi tarafından Huzurevine fitness park yapıldı


Hendek Belediyesi, Hendek Melek Nişancı Huzurevi’ne fitness park yaptı.

Hendek Belediyesi tarafından yapılarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devredilen Hendek Melek Nişancı Huzurevi’nin bahçesine Hendek Belediyesi tarafından fitness park yapıldı. Huzurevi sakinlerinin ilgi gösterdiği fitness parkta uzmanlar eşliğinde spor yapılıyor.
“Yaşlısına hürmet etmeyen, yaşlanınca hürmet görmez” sözünü kendilerine düstur edindiklerini söyleyen Başkan Ali İnci, “Yaşlılarla ilgili sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına Devletin değil, toplum olarak herkesin sorumluluğundadır. Yaşlılık dönemi herkes tarafından saygı ve itibar görmenin arzu edildiği, minnet ve şükran duygularının en üst seviyede beklendiği hassas bir evredir. Bizler görev geldiğimiz günden bu yana belediyecilik hizmetimizde bu hassasiyetleri gözeterek hizmet ediyoruz” dedi.
Hayatın her safhasında olduğu kadar yaşlılıkta da egzersiz önerildiğini söyleyen İnci, “Beden eğitimi öğretmeni olarak sporun bilincinde olan biriyim. Yaşlılıkta spor eklem esnekliğini arttırmak, kas gücü ve dayanıklılığını arttırmak, günlük aktiviteleri uygulamak için gerekli olan enerjiyi arttırmak, hastalıktan iyileşmeyi çabuklaştırmak ve stresle daha kolay başa çıkabilmek, diğer insanlarla bütünleşebilmek için fırsat oluşturmak ve yaşlıyı daha mutlu kılmak için önerilir” diye konuştu.
Hendek Melek Nişancı Huzurevi sakinleri Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederek, İnci’nin hiçbir zaman kendilerini yalnız bırakmadıklarını ifade ettiler.
 
19 Haziran 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI