16 Temmuz 2019

THK’dan fitre ve zekat çağrısı


Türk Hava Kurumu Adapazarı Şube Başkanı Vacit Öktem, Ramazan nedeni ile toplanacak fitre ve zekatları toplama yetkilerinin THK’ye verildiğini söyledi.

Türk Hava Kurumu (THK) Adapazarı Şube Başkanı VacitÖktem, 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanunu gereği fitre ve zekat toplama yetkisinin kendilerine verildiğini belirterek, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 5 kurum adına yardım toplayacaklarını söyledi.
Zarf dağıtmak suretiyle fitre-zekat toplama yetkisinin beş ayrı kurum adına devlet tarafından THK'ya verildiğini ifade eden Öktem, toplanan bu gelirlerin Kızılay, Çocuk Esirgeme Kurumu, Diyanet Vakfı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile THK arasında paylaştırıldığına dikkat çekti.
MUHTARLARA İZİN
Fitre ve zekat toplama işinde Adapazarı, Serdivan,Erenler,Arifiye, Ferizli veSöğütlü merkez mahalle kasaba ve köy muhtarlarının görev yapmalarına izin verildiğini söyleyen Öktem, “Bu yardımların düzenli toplanabilmesi için, mahalle ve köy muhtarlarımızın göstermiş olduğu gayret ve yardım son derece önemlidir” dedi.
HANGİ KURUMLAR
Gelirlerin dağıtılacağı kurumlar hakkında bilgi veren Öktem,“ Buradan toplanacak gelirin yüzde 50’si, ilçemizdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, yüzde 4’ü Kızılay Derneği’ne, yüzde 3’ü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na, 3’ü ise Türkiye Diyanet Vakfı’na dağıtılmaktadır” dedi. Yapılacak olan yardımların şimdiden Allah katında kabul olmasını dileyen Öktem, “Türk Hava Kurumu’na yapılacak fitre ve zekat yardımları yoksullara, afetzedelere, öksüz, yetim ve kimsesiz çocuklara, yanan ormanların söndürülmesine, binlerce gence ücretsiz havacılık eğitimi verilmesine ve hayır çalışmaları yapılmasına vesile olacak” şeklinde konuştu.
 
21 Haziran 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI