18 Eylül 2018

Kocaeli’de 14 Büyükşehir Belediyesi SAMEK’le tanıştı


14 Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli'de düzenlenen Hayat Boyu Öğrenme ve Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, çalıştayda bir sunum gerçekleştirerek Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK) faaliyetlerini anlattı.
Hayat Boyu Öğrenme ve Yerel Yönetimler Çalıştayı, Kocaeli'de gerçekleşti. Çalıştaya, Ankara, Antalya, Adana, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Sakarya Büyükşehir Belediyeleri Yaygın Eğitim Şube Müdürleri katıldı. Belediye temsilcilerinin ortak çalışmalar yaparak fikir alışverişinin gerçekleşmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda ayrıca yerel yönetimlerin yetişkin eğitimindeki politika, hedef ve faaliyetleri, yerel yönetimlerin yetişkin eğitiminde karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında tartışmalar yapıldı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürü Fuat Bilgin, Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (SAMEK) faaliyetleri hakkında çalıştayda bir sunum yaptı. SAMEK Kursları'nın 14 merkezde ve 48 branşta eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirten Fuat Bilgin, "2004 yılında tek bir merkezde hizmet vermeye başlayan SAMEK kurslarımızı açtığımız yeni merkezlerle sürekli geliştiriyoruz. Her geçen gün kurumsallaşan SAMEK, şu anda 15 merkez ve 48 branşta eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Vatandaşlarımız kurslarımıza büyük teveccüh gösteriyor. Adeta bir akademi gibi çalışan SAMEK eğitimleri, kursiyerlerimizin yeteneklerini geliştirmesinin yanında şehrimizdeki sosyal hayatın canlanmasına da büyük katkı sağlıyor. Kursiyerlerimize ayrıca seminerler düzenliyor ve birçok alanda bilgi sahibi olmalarına imkan tanıyoruz." diye konuştu.
SAMEK'in her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Bilgin, "Biz kursiyerlerimizin ürettiği her çalışmanın çok değerli olduğunun bilincindeyiz. Şehrimizin tarihinde önemli bir yere sahip Eski TMO Binası'nı modern sanat merkezine dönüştürdük. Bu sanat merkezimizde SAMEK kursiyerlerimizin ürünlerinin satışa sunulduğu bir de satış ofisi açtık. SAMEK merkezlerimizin arttırılması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçelerin yanında mahalle aralarında da SAMEK Eğitim Merkezleri olması için projelerimize devam ediyoruz." ifadelerini kullandı. 
21 Haziran 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI