15 Ekim 2018

Bulvardaki çalışma bıktırdı


SEDAŞ tarafından yüklenici firmaya yaptırılan Atatürk Bulvarı enerji nakil hattı çalışması nedeniyle Bulvar’ın Pasaj 2000’den başlayarak Ziraat Bankası’na katar olan bölüm yarıya kadar kazılmış ve bu kazı dolayısıyla kapatılmış durumda.

Hal böyle olunca Bulvar gibi trafiğin yoğun olduğu bir alanda başlatılan bu çalışma sürücüleri çileden çıkartıyor. Trafik allak bullak olmuş durumda.
Karaağaç Bulvarı’na kadar kuyruklar oluştuğu zamanlar oluyor. Bu çalışma neden Büyükşehir Belediyesi aynı bölgede kaldırım çalışması yaparken yapılmadı? İkide bir Bulvar’da çalışma yapılırsa millet tabi ki tepki gösterir. Geçen hafta pazartesi günü yine o bölgede kazı yapıldı. Dünde anı yer kazılıyor! Bula bula pazartesi günü mü buldunuz?
Uyarıyoruz, milletin şikayetini aktarıyoruz ama nafile. İnadına yapar gibi yine pazartesi günü Bulvarda yolun yarısını kapana bir çalışma yapılıyor. Şu işlerde altyapı hizmeti sağlayan kurumlarımızın koordineli çalışmasını bir türlü başaramadık gitti. Dün akşam gelen şikayetler üzerine arkadaşımız Serkan Özay bölgeye giderek yerinde tespit yapmış.
Sürücüler Serkan’ı makineyle görünce “İyi çek kardeş, trafiği kriz geçirdi, felç oldu!” diyerek tepkilerini dile getirmiş. Çalışma sabah başlayıp akşam bitecekmiş. İyi güzelde niye trafiğin en yoğun olduğu pazartesi günün seçtiniz. İhale şart namesinde işin pazartesileri yapılacağı mı yazıyor(!) nedir bu pazartesi takıntısı? Şimdi kazılan yer birde asfaltlanmak için kapatılır. Gerçi bizde kazılan yer yamalanır asfalt atılmaz. Sonra da ne gariptir ki “Asfalt şampiyonu” olduk diye haberler okuruz…


14 köyün susuz
kalmasıyla ilgili
SEDAŞ’tan
açıklama geldi…

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) Kocaalı’nin 14 köyünün 3 aydır susuz kalmasıyla ilgili çıkan haberlerde, sorunun köylerin suyunu karşılayan Kocaali İçme Suyu Birliği’nin SEDAŞ’a olan borcundan dolayı sayaçlarının sökülmesi olarak geçtiği ve bu durumda vatandaşın mağdur olduğu yönündeki açıklamalara cevap verdi. SEDAŞ’tan yapılan açıklamada şöyle: “Bu konuyla ilgili bazı hususları size aktarmak istiyoruz.
Bahsi geçen haberde Kocaali İçme Suyu Birliği Başkanı Sayın Sinan Kırım konuyla ilgili olarak su kesintisinin asılsız ve yalan olduğunu belirterek ‘Havaların kurak gitmesinden ve su kaynaklarımızın yetersiz kalmasından dolayı köylere ancak eşit şekilde dağıtım yapabiliyoruz. SEDAŞ’la yapılan anlaşma gereği yılın kurak geçen dört ayında sayaçlar takılır. 4 ay bittiğinde SEDAŞ’a bilgi veririz sayaçlar yerinden sökülür ve kapatılır. Sonrasında halkımızın su ihtiyacını cazibeli su dediğimiz kaynak sularla karşılarız.’ şeklinde demeç vermiştir.
Bu doğrultuda, Birlik, temmuz ayına kadar elektriğe ihtiyaç olmayacağı yönünde yazılı bilgilendirmede bulunmuştur. Kocaali İçme Suyu Birliği Başkanı Sayın Sinan Kırım’ın talebi doğrultusunda 05.07.2013 tarihinde elektrik tarafımızdan açılmıştır. Önemle bilginize sunarız. Saygılarımızla.” Evet SEDAŞ’tan yapılan açıklama bu. Umarım denildiği gibi bu köylerimizde suyla ilgili sorunlar biran önce hallolur…

“Sakarya’da ne kadar mülteci var?”
Dün bir okurumuz aradı. Ahmet Canlı isimli okurumuz şehir merkezinde olduğu kadar bazı ilçelerde de mültecilere rastladığını belirterek ilimizde kaç tane mülteci olduğunu sorguladı. Suriye, Irak ve İran’da savaş ve kötü yaşam koşulları dolayısıyla ülkelerini terk etmek zorunda kalan insanlar Birleşmiş Milletler’e (BM) sığınarak bu şekilde BM üyesi ülkelere gönderiliyor.
Türkiye’de hatırı sayılır bir mülteci topluluğuna ev sahipliği yaparken ilimizde de yaklaşık 3 bine yakın mülteci bulunduğu ifade ediliyor. Ahmet Bey’in fark ettiği durum son zamanlarda benimde dikkatimi çekiyor. Mültecilerin sayısında bir artış olduğunu düşünüyorum. Bu insanların yaşadığı sıkıntıları birçok kez haber yaptık gelenlerde acaba aynı sıkıntıları yaşıyor mu?
Veya son zamanlarda hali vakti yerinde gözüken bu misafirlerimize hangi kuruluşlar nasıl yardım ediyor? Yakın zamanda bu durumu haberleştirmek te fayda var. O zaman Ahmet Bey’in sorduğu soruya daha net bir yanıtta bulabiliriz…
 
9 Temmuz 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI