23 Ekim 2018

Yenikent Park’a kimse bakmıyor


Camili’den yazan okurumuz Gülçin Yaman Yenikent Park’ın bakımsızlığından dert yandı.

Park’taki kamelyaların kırılan masalarının aylardır onarılmadığını belirten Yaman şunları söyledi: 4 yıldır Camili’de oturuyoruz. 2 yıl önce Büyükşehir Belediyesi Yenikent Park’ı yaptı. Çok da hoşumuza gitti. Bir de Yenikent Kafe var. Kafe de fiyatlar çok pahalı olduğu için yaz akşamlarında ailece, bazen komşularımızla Park içindeki kamelyalara gidip oturuyoruz.
Ramazanları burada iftar yaptığımız oluyor. Ancak bu kış kamelyalardaki bazı masalar ve oturma bankları kırıldı. Belki de gençler kırdı. Ancak buraların bakımı yapılmadı. Park’ta dikilen bir çok ağaç bakımsızlıktan kurudu. Yerlerine yenisi ekilmedi. Bizi Yenikent Kafe’ye gitmeye zorluyorlar. Ancak buralarda oturan birçok ailenin gidip orda oturmaya gücü yok. Büyükşehir Belediyesi’nin kamelyalardaki masayı onarmasını istiyoruz. Ayrıca Park’ın yanındaki küçük ormanın içine de piknik masaları konursa sıcak yaz ve Ramazan akşamlarında rahat nefes alırız.


Kocaali’nin köyleri bulanık su içiyor!
Bugünlerde iktidar partisi mensuplarının en çok övündüğü şeylerden biri çeşmelerden akan su. Çeşme suyunun AB standartlarında olduğu söyleniyor. Ancak kırsal kesimde çeşmelerden bulanık su akmaya devam ediyor. Erenler’e bağlı köylerden sık sık gelen “Çeşmelerden bulanık su akıyor” şikayetine Kocaali’den gelen şikayetler eklendi. Kocaali Kirazlı Köyü’ndeki fındık bakımı için giden işadamı Mustafa Sabri Çatalbaş aradı.
Bulanık suyla ilgili şikayetini söyle anlattı: 10 gündün Kirazlı’dayım. Su Birliği’nden gelen suyumuz bildiğiniz çamur gibi akıyor. Elimizi, yüzümüzü bile yıkayamıyoruz. Bu kadar kötü suyun bedelini yine de ödeyeyim, hem de bir yetkili bulursam anlatayım diye Su Birliği’ne gittim.
Mesai 8.30’da başlamasına rağmen 8.45’e kadar kimse gelmedi. Kaymakam’a gidip anlatayım dedim. Baktım Kaymakam Bey de yok. Suyumuz bulanık. Bedelini ödemeye adam yok. Derdimizi anlatacak kimse yok. Biz de sorunumuzu yazarsa bir tek Yenihaber yazar dedik ve sizi aradık. Umarız sizin aracılığınızla köyümüzün ve çevre köylerin derdi çözülür, mübarek Ramazan çeşmelerden temiz su akar.


Tekzen’e tüketiciden teşekkür var
ADA AVM yanında bulunan Tekzen Alışveriş Merkezi’nden alış veriş yapan gazetemizin Genel Müdürü Naci Koşunda yüzü güleç bir şekilde yanıma geldi. Naci Bey yaklaşık 1 ay önce Tekzen’nden alışveriş yaparak bir merdiven satın almış. Merdiven biraz ufak gelince değiştirmeye karar vermiş ama bir türlü alışveriş fişini bulamamış.
Ara tara derken kredi kartı slibini bulmuş. “Acaba bununla değişim yapabilir miyim” diye düşünerek Tekzen’in yolunu tutmuş. Kasa görevlilerinden Seda Kantarcıoğlu’na durumu anlatmış ve hiç tereddütsüz ürünü değiştirilmiş. Naci Bey, ürünün değiştirmesinin yanı sıra gösterilen ilgi ve alakadan dolayı bir tüketici olarak çok memnun kaldığının dile getirdi ve Tekzen çalışanlarına teşekkür etti. Tekzen’in müşteri memnuniyeti umarım tüm alışveriş firmalarımıza örnek olur…
 
12 Temmuz 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI