16 Temmuz 2019

Kazılan yolu asfaltsız bıraktılar


Serdivan AVM civarında oturan okurlarımızdan şikayet geldi.

AVM’nin Kahve Dünyası tarafındaki girişinin baktığı yol kısa bir süre önce asfaltlanmasına rağmen kazılarak çalışma yapılmış. Çalışma yapılırken elektrik hattı da zarar görmüş ve bölgedeki iş yerleri ve konutlar 3-4 saat elektriksiz kalmış. Yolu iki taraflı kazmışlar ancak mıcırla kapatıp gitmişler. Mıcırla örtülü çukur bu yolu kullanan sürücülerin hoşuna giden bir durum değil elbette.
“Madem gelip kazmayı biliyorlar o zaman yolu da hemen onarmayı bilsinler” diyerek duruma tepki gösteren bölge sakinleri gelmiş burada bir kazı belediyenin yol üzerinde açıp bıraktığı çukura vatandaş tepkili. Şikayet üzerine arkadaşımız Serkan Özay bölgeye giderek durumu inceledi. Ekipler önceki gün kazıp çalışma yapmışlar. Çukurdaki mıcırlar yola yayılmış durumda. Alt yapıda sorun sıkıntı olur tabi ki yollar kazıla bilir ancak madem kazıyorsunuz o zaman hemen ardından asfaltlama yapında milletin tepkisini almayın…


Çark Deresi temizleniyor
Çark Deresi’nde yaşanan kirlilikle ilgili haberlerimiz oldu. Koyu bir şekilde akan Çark Deresi’nde dün SASKİ ekipleri temizlik çalışması yaptı. Ekipler bir yandan çalışma yaparken bir yandan da çocuklar Dere’nin keyfini çıkarmak için suya dalmış yüzüyor. Keşke gönül rahatlığı ile herkes çark deresinin suyundan yararlansa diyeceğim ama bu şu an mümkün değil.
Çark deresine atık su ve kanalizasyon pisliği karıştığı sürece burada yüzmek ve balık tutmak hastalığa davetiye çıkarır. Bu açıdan “Çark deresinde balık tutuluyor.” diyen muhteremler bu işe bir el atıp şu Çark Deresi’ne kanalizasyon pisliği karışmasını umarım engellerler…


Yolun hali rezalet!
Serdivan Kemalpaşa Mahallesi Sivritepe Caddesi’yle ilgili bir yerel gazetemiz dün bir haber yaptı. Haberde bölge sakinlerinin tepkisine yer verildi. SASKİ’nin çalışma yaptığı caddeye mıcır dökülmüş ve kanalizasyon hattına döşenecek beton künkler yol kenarına bırakılmış. Çalışma bitmiş yol onarılmamış, beton künkler yol kenarından kaldırmamış.
Yol yağmur yağdığında çamur, diğer zamanlar ise toz toprak havada uçuşuyor. Söyleye söyle ben sıkıldım. Altyapı hizmeti sağlamak için yolları kazan kurumlarımız insanların bu işten en az şekilde etkilenmesi için titiz davranmalı. Yol kazıldı, iş biti ise o yol hemen onarılmalı, asfaltlanmalı. Yoksa yaptığınız hizmetinde vatandaşın gözünde bir anlamı kalmıyor. İş yaparken tepki topluyorsunuz!
 
17 Temmuz 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI