21 Eylül 2018

Bu akıntılar neyin nesi


Geçtiğimiz haftalarda da bu konuyu gündeme getirdik.

Konu Çark deresine nereden geldiği belli olmayan akıntılar ve kanalizasyon sıkıntıları. Konuyu günedem taşıdıktan sonra ilgili makamlardan gelen açıklamalarda bu akıntıların kanalizasyon atığı olmadığı belirtildi. Bizde kabul ettik. Ama, görünen manzaralar aklımıza kurcalamaya devam ediyor. Aşağıda gördüğünüz fotoğraf önceki gün yeni açılan Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinde ki köprünün yanından çekildi. Daha önce kanalizasyon olarak kullanıldığını düşündüğümüz, beton borudan sarı ve kirli bir su akıyordu. Akıntının geliş yönüne bakarsak, İtfaiye Müdürlüğünün yanında bulunan araç parkından geliyor. Kanal ile derenin buluştuğu yerde ise suyun rengi bozulmuş. Zaten Çark Deresinin suyu, neredeyse akmıyor gibi. Birde bu birikintiler ve sızıntılar dereye karıştımı, gerisini siz düşünün.
Bu arada SASKİ yetkililerine sormak istiyorum, acaba bu sızıntılar neyin nesi. Zararlımı, zararlı değilse bile, dereyi bir şekilde olumsuz etkilediği kesin. Ancak daha kesin olan bir şey var, diğer iller şehirin ortasından dere geçirmek için kendini yırtarken, biz olanı nasıl yok ederiz diye uğraşıyoruz. Asıl düşünülmesi gereken bu bence!

**

Yenikent yaz aylarında çekilmiyor

Yeni yerleşim bölgesinin kurulduğu ilk günden beri bir türlü çözüme ulaştırılamayan sorunu bölgedeki arıtma merkezi ve besihanelerden yayılan koku oldu. Özellikle suyun çekildiği aylarda, Çark Deresi ve Arıtma tesisinden yayılan koku, bölge sakinlerini canından bezdirmiş durumda. Duyulan koku o kadar rahatsız edici ki, aldığınız her nefes ile boğazının yandığını hissediyorsunuz. Birde arıtmadan yayılan koku akşam saatlerinde kendini iyiden iyiye hissettiyor. Birde bölgede bulunan besihanelerden yayılan kokular üzerine ekledimi, durumu siz düşünün.
Son zamanlarda bölgeden koku ile ilgili başka bir şikayet daha gelmeye başladı. Şikayet duble yolu kullananlardan geliyor. Özel bir firmaya ait bir kanal aracı, Karaman Kavşağında boşaltım yapıyormuş. Daha önce bu konuda şikayet, Berke Plastik fabrikası civarından gelmişti. Şimdi, Karaman Kavşağından geliyor. Sanırız yetkililer bu konuda gerekli açıklamayı yapacaktır.
 
29 Temmuz 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI