18 Eylül 2018

Endokrinoloji servisine sıra almak niye bu kadar zor


Daha önce de Söz Hakkı’nda dile getirdiğimiz bir son olan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH)Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümüyle ilgili sıkıntı devam ediyor.

Bu bölümden randevu almak deveye hendek atlatmak gibi bir hal almış. Geçen gün arayan bir okurumuzda yaşadığı sıkıntıyı aktardı. Okurumuz kızı için aile hekimliğine giderek muayene yaptırmış. Aile hekimi hastayı SEAH Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları servisine sevk etmiş.
Ancak Aile Hekimliği tarafından sevk edilen hastaya sıra alınamamış. Nedeni ise Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümümün çok yoğun olması! 15 gün sonrasına kadar dolu gözüken servise Alo 182 Hattı’ndan da sıra bulamayan okurumuz bu duruma tabi ki son derece tepkili. Muayene olması gereken insanların 15-20 gün bekletilmesinin mantığını sorgulayan okurumuz bana göre de çok haklı. Madem bu servis bu kadar yoğun o zaman bu bölüme doktor takviyesi yapılmalı.
Okurumuz ara ara 182’yi arayarak randevu sırasını kontrol etmiş ama ne zaman aradıysa hep 15 gün sonraya randevu bula bilmiş. Aile hekimleri tarafından yapılan sevkli hastaların randevu alamaması ise olayın başka bir boyutu. Böyle servislere artık aile hekimlerinin sevkleri ile yaptıkları randevu alımıyla gidiliyor. Ancak belli sistem oturmamış ve aile hekimleri hala sevk ettiği hasta için randevu alamıyor. Biran önce bu sisteme gerekli alt yapıl takviyesi yapılmalı…

Refüjdeki reklam tabelası can
güvenliğini tehlikeye atıyor

Erenler’den arayan okurumuz Cevat Kaymak, Ada Alışveriş Merkezi ile Erenler Kaymakamlığı arasında kalan Sakarya Caddesi’nde karşıdan karşıya geçmekte yayaların yaşadığı soruna değindi. Cevat Bey, alış veriş merkezinden karşıya geçerken yaya geçidi kullandığını ve orta refüje geldiğinde karşıdan gelen aracı gördüğünü belirterek, Erenler Kaymakamlığından AVM’ye geçişte ise orta refüjde bulunan reklam panosu yüzünden karşıdan gelen aracın gözükmediğini dile getirdi.
Bu durumun büyük bir kaza riski oluşturduğunu vurgulayan Cevat Bey, konuyu nereye ileteceğini bilmediği için Söz Hakkı’nı arayıp bana anlatmak istemiş. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bu konuda bahsi geçen bölgede bir inceleme yapmalı. Aslında bana sorarsanız oraya bir üst geçit şat ama maalesef bizim belediyelerimizde üst geçit kültürü olmadığından trafiğin yoğun olduğu alanlarda yayalarımızı kurban vermeye devam ediyoruz. İnşallah burada da bir kurban vermeden bir tedbir alınır…
 
31 Temmuz 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI