16 Temmuz 2019

Akyazı’da teknik çalışmalar hız kesmiyor


Akyazı Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekiplerince Batakköy yolu üzerinde büz yapımı ve cumhuriyet mahallesi genelinde asfalt yama çalışmaları devam ediyor.

Akyazı Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekiplerince Batakköy yolu üzerinde yürütülen özellikle yoğun yağış alan ilçemizde şehrin önemli yağmur suyunu tahliye edilmesini sağlayacak Büz yapım çalışmaları ve Cumhuriyet Mahallesi genelinde sürdürülen Asfalt yama çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor
Batakköy yolu üzerinde eskiyen ve kötü durumda ya da kullanım ömrünü doldurmuş olan yağmur suyu kanalı borularını ve büzleri yerlerinden sökerek yenileri ile değiştirmeye başlayan teknik ekipler bir yandan da yolun karşı tarafına dayeni bir yağmur suyu hattı döşüyor. Akyazı’nın alt yapısını olası yağmur ve sel su taşkını gibi doğal afetlerden korumak amacıyla mevcut alt yapıdaki eski boruları sökerek daha güçlü borularla kuvvetlendirilirken yeni hatlar da bu güçlenmeyi kat kat yapılan bu işlem sayesinde ilçenin önemli su yükünü taşıyan alt yapı yağmur suyu hattı gücünü arttırıyor.
Coğrafi konumu itibarı ile yağmura elverişli olan Akyazı’da yağmur yağsa bile sokaklarda oluşacak su birikintilerini önlemek ve daha güçlü daha akıcı bir alt yapı oluşturma hedefinde olan Akyazı Belediyesi Akyazı’nın alt yapısında yürüttüğü bakım onarım ve değişiklik çalışmalarına da ara vermeden Batakköy yolu üzerinde merkez mezarlığı karşısında 500 metrelik büz döşeme çalışması ile devam ediyor.
Öte yandan Akyazı’nın her sokağı örnek sokağımızdır anlayışından hiçbir zaman kopmayan Akyazı Belediyesi Akyazı Cumhuriyet mahallesinde başlattığı Asfalt yama çalışmalarını yoğun bir tempo ile aralıksız olarak devam ettiriyor.
Akyazı Belediyesi Fen işlerine bağlı teknik ekipler tarafından Cumhuriyet mahallesi genelinde başlatılan Asfalt yama çalışmaları Cumhuriyet mahallesinin neredeyse her sokağına kadar devam ettiriliyor. Akyazı Belediyesi teknik ekiplerince yürütülen Asfalt yama çalışmaları Cumhuriyet mahallesinin bir çok sokağını şimdiden oldukça güzelleştirdi. Hemen her sokağında çökmüş, çatlamış yada bozuk yol kalmayan Akyazı Cumhuriyet mahallesi Akyazı’nın örnek mahallelerinden ilki olacak. Ekiplerin bu çalışmayı Akyazı genelinde de yürüteceği kaydedildi.
 
31 Temmuz 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI