16 Haziran 2019

Orman Muhafaza Memurları eğitimden geçiyor


Orman muhafaza memurlarına Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü Konferans Salonu'nda Hizmet İçi Eğitim semineri verildi.

Seminere Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Ali Ekşi İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı ile İzmit Orman İşletme Mühendisi Hikmet Öztürk ve Adapazarı, Geyve ve Karasu Orman İşletmelerine bağlı orman muhafaza memurları katıldı.
Seminerde konuşan Bölge Müdürü Türkyılmaz, “Orman ve orman kaynaklarını her türlü tehlikelere karşı korumak, doğaya yakın bir anlayışla geliştirmek, ekosistem bütünlüğü içinde ve topluma çok yönlü sürdürülebilir fayda sağlayacak şekilde yönetmek, insana, doğaya ve çevreye duyarlı sürdürülebilir orman yönetimini sağlayan şeffaf ve saygın bir kurum olmak için çalışanlarımızın eğitilmesi önem arz etmektedir. Bu amaçla, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında çalışan ve 6831 sayılı Orman Kanununun 77/1 maddesine göre kolluk görevlisi sıfatını taşıyan orman muhafaza memurlarına Hizmet İçi Eğitim semineri düzenliyoruz” dedi.
Seminer, Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz’ın açılış konuşmasının ardından Adapazarı, Geyve ve Karasu Orman İşletmelerine bağlı orman muhafaza memurlarına, İzmit Orman İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Arpacı ile İzmit Orman İşletme Mühendisi Hikmet Öztürk tarafından Orman suçları ile ilgili takip ve soruşturma yöntemleri, davranış modelleri, iletişim, halkla ilişkiler, kolluk görevlilerinin davranış şekilleri hakkında eğitim verilmesi ile sona erdi.
 
31 Temmuz 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI