24 Haziran 2019

Kitap okuyan sayısı artıyor


İl Halk Kütüphanesinin 2013 yılı ilk altı ayı istatistiklerine göre, geçen süre içinde 94 bin kişi kitap okudu. İl Halk kütüphanesinde, kitap sayısının arttığı da vurgulandı.

2013 yılı Ocak- Haziran döneminin istatistiklerine göre İl Halk Kütüphanesi ve ilçe kütüphanelerindeki toplam kitap sayısı 137 bin 108 olduğu öğrenildi. İl genelinde kütüphanelere kayıtlı 12 bin 363 üye bulunurken, toplam okuyucu sayısı da 94 bin 600 olarak listede yer aldı. 2013 yılı Ocak- Haziran döneminin istatistiklerine göre İl Halk Kütüphanesi 8 bin 500 etkin üyesiyle ilk sırada yer aldı. 48 bin 89 kitap sayısıyla, 44 bin 47 okuyucuya ulaşan İl Halk Kütüphanesi Ocak-Haziran ayı döneminde 18 bin 120 adet de üyelerine ödünç materyal verdi.
SEVİNDİRİCİ
Konuyla ilgili bilgi veren İl Halk Kütüphanesi Müdürü Reşat Özçayır, geçtiğimiz yıla oranlar kitap sayısının arttığını ve bunun da okuyucuyu etkilediğini belirterek, rakamların sevindirici olduğunu söyledi. Yaz dönemi nedeniyle okuyucu sayısında bir azalma olduğunu da söyleyen Özçayır, “Eylül ayı itibariyle yeni eğitim öğretim dönemi başlayacak ve yaz tatilindeki vatandaşlar da dönmüş olacak, o zaman okuyucu sayımızda tekrar bir artış olacağı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
İLÇE RAKAMLARI
İlçe Kütüphanelerinin istatistiklerinde ise 16 bin 750 okuyucu sayısıyla Hendek İlçe Halk Kütüphanesi ilk sırada yer aldı. 18 bin 95 sayısıyla en fazla kitaba sahip olan ilçe yine Hendek İlçe Halk Kütüphanesi olurken, en fazla üye kaydı olan kütüphane ise 578 üyeyle Geyve İlçe Halk Kütüphanesi oldu.
 
4 Ağustos 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI