23 Temmuz 2019

Büyükşehir en borçlu 7'nci belediye oldu


Hazine Müsteşarlığı’nın yılın ilk yarısına ait verilerinde, mahalli idarelerin hazineye olan borçlarında Sakarya Büyükşehir Belediyesi 366 milyon TL’yle7.sırada yer aldı.

Hazine Müsteşarlığı 30 Haziran tarihi itibariyle alacaklılarının listesini açıkladı.44 mahalli idare ve bağlı şirketten 13 milyar 607 milyon lira alacağı bulunan Hazinenin 30 Haziran itibariyle alacaklarının toplamı 20,5 milyar lira oldu.Hazine Müsteşarlığı’nın yılın ilk yarısına ait geçici verilerine göre, mahalli idarelerin Hazineye olan borcu, Hazine alacaklarının yüzde 66'sına karşılık geliyor. Borçlu belediyelerin başında 5 milyar 564 milyon TL’yle ilk sırada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yer alırken, hazineye en az borcu bulunan belediye ise 911 bin TL’lik borçla Mersin Büyükşehir Belediyesi oldu. Açıklanan listede Sakarya Büyükşehir Belediyesi ise 108 milyon 808 bin’i vadesi geçmiş olmak üzere toplam 366 milyon TL borçla 7. sırada yer aldı. 
5 Ağustos 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI