16 Temmuz 2019

Askerlik anılarını iftarda yad ettiler


Sakaryalı İş Adamı Hüsnü Erbek, İzmir Foça Komando Gösteri Tatbikat Bölüğü’nde 1980 – 1990 yılları arasında görev yapmış askerleri ve komutanlarını iftarda buluşturdu. İftara İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Adnan Şimşiroğlu da katıldı.

1980 - 90 yılları arasında İzmir Foça Komando Gösteri Tatbikat Bölüğü’nde askerlik yapanlar, o dönemde komutanlıklarını yapan Bölük Komutanı Erol Koç ile iftarda buluştu. Sakaryalı İş Adamı Hüsnü Erbek’in Nehirland’de eski komutan ve askerlerini buluşturmak için organize ettiği iftara, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ahmet Adnan Şimşiroğlu da katıldı. İftara katılanlar, dönemlerinin seçilmiş askerleri olduklarını belirterek, “Türkiye’de bizim gibi bir dostluk bağına sahip hiçbir bölük yok.” ifadelerini kullandı.
HİÇ KOPMADILAR
Bölüğün eski komutanı Koç, “Biz zaten hiç kopmadık. Her zaman iletişim halinde olduk. Türkiye’nin her yerinde arkadaşlarımız var.” dedi. Koç, “Bugün burada Kocaeli ve Sakarya’da yaşayan arkadaşlarımızla buluştuk. Bu organizasyonu yapan Hüsnü Erbek, buradaki arkadaşların en gencidir. Ona bu düşünceli davranışından dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. İftardan sonra Erol Koç’un eski askerleri, Koç’la ilgili anılarını anlatırken duygulu anlar yaşandı.
 
6 Ağustos 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI