21 Eylül 2018

Başkan Toçoğlu’ndan Şerefiye Camii müjdesi


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Çark Caddesi ve Bağlı Sokakları Koruma ve Güzelleştirme Derneği’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katıldı.

Şerefiye Camii düzenlemesinin önümüzdeki dönemde hayata geçirileceği müjdesini veren Başkan Toçoğlu, “Şerefiye Cami’inde sokağı da içine alacak şekilde geniş bir düzenlemeyi başlatacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Çark Caddesi için, Sakaryamız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Çark Caddesi Kafeler Sokağı’nda gerçekleştirilen kahvaltı programına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yanı sıra, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın, Çark Caddesi ve Bağlı Sokakları Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Atilla Gezer, derneğe bağlı esnaflar ile Büyükşehir Bürokratları katıldı.
Düzenlenen kahvaltı programına katılımlarından dolayı Başkan Zeki Toçoğlu’na teşekkür eden Çark Caddesi ve Bağlı Sokakları Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Atilla Gezer, “Şehrimizin diğer bölgelerinde hayata geçirilen örnek düzenlemelerin caddemizde de hayata geçiriliyor olması hem caddemize hem şehrimize olumlu katkılar sunacaktır. Sayın Başkanımıza her zaman esnafın yanında olan duruşundan ve samimi yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Şerefiye Camii düzenlemesinin de hayata geçirilmesine yönelik kararlı adımlarla hizmet ettiğini biliyoruz. Bizden gelen önerileri samimiyetle dinleyen, esnafın dilek ve temennilerine yönelik çalışmalar yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Şerefiye Camii çevresinde düzenlemelerin hayata geçirileceğinin müjdesini veren Başkan Toçoğlu, “Şerefiye Cami’inde sokağı da içine alacak şekilde geniş bir düzenlemeyi başlatacağız. Camii, sokak ve arka alanı içine alan kapsamlı bir düzenleme çalışmasını en kısa zamanda sizlerin önerileri ile hayata geçireceğiz. Şehrimizin cazibe merkezi haline getirdiğimiz Orhan Camii, Ağa Camii ve Yeni Cami’de tamamladığımız çalışmalara benzer düzenlemeleri bu bölgede de başlatacağız. Sizlerden gelen ve uygulanabilirliliği olan önerilerinizle hizmet vermeye devam edeceğiz. Bu öneriler doğrultusunda çalışmalar yapacağız” diye konuştu.
Ulaşım Master Planı ile yeni düzenlemelerin yapılacağını belirten Başkan Toçoğlu, “Şehirlerin ulaşımla ilgili temel anayasasını Ulaşım Master Planı oluşturuyor. Birçok şehirde böyle bir plan mevcut değil. 18 aylık bir sürede bu konuyla ilgili Ulaşım Master Planı’nı oluşturduk. Bu çalışmanın içerisinde şehrin trafiğinin gelecekte nasıl olacağı, yolcu taşımanın hangi vasıtalarla devam edeceği, otopark konularına yönelik birçok planlama mevcut. Bundan sonra Sakarya’nın önünde Ulaşım Master Planı’nın verdiği öneriler var” dedi.
Başkan Toçoğlu konuşmasının son bölümünde; “Biz her zaman esnaf kardeşlerimizin yanındayız. İstişare edilmeden oluşturulmuş, tek merkezci planlamaların içerisinde olmadık. Birlik ve beraberlik içerisinde Çark Caddesi için, Sakarya'mız için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Tüm esnaf kardeşlerime teşekkür ediyor, hayırlı ve bol kazançlar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
16 Ağustos 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI