17 Ekim 2018

Büyükşehir Belediyesi Söyleşi Günleri OSM’de başladı


Büyükşehir Belediyesi söyleşi günleri, Ofis Sanat Merkezi’nde başladı.

Ofis Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle bir araya gelen Sakaryalı Yazar Selim Gündüzalp, edebiyat ve sanata dair birçok konu hakkında görüşlerini paylaştı. Programda kısa bir açılış konuşması gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Sanatseverlerin kullanımına sunduğumuz Ofis Sanat Merkezi’nin yanı sıra, Sakarya Sanat Galerisi’ni de hizmete açtık. İnşallah kısa süre içerisinde, Klasik Müzik Konser Salonu’nu da hizmete alacağız” dedi. ‘Gençlerle Baş Başa’ konulu söyleşi programının devam edeceğini de belirten Aktürk, “Ofis Sanat Merkezi’nde başlayan, Selim Gündüzalp’in konuk olduğu söyleşi programını, her hafta cuma günü düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Aktürk’ün açılış konuşmasının ardından başlayan söyleşi, sanatseverler tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi. Kültür, sanat ve edebiyata dair konuların konuşulduğu programda Yazar Gündüzalp, “Sohbet, samimiyet gerektirir. Eğer, hoş bir sohbetti diyebiliyorsak, samimiyeti yakalayabilmişiz demektir. Sohbet kültürü içerisinden gelmek, gençler için önemli bir avantajdır. İnanıyor ve görüyorum ki, bu avantajın farkındasınız. Akıl ile kalp arasındaki mesafe, buradan bakıldığında yakın gözükür. Ancak aralarındaki mesafe oldukça uzaktır. İnşallah bu sohbetlerimiz, akıl ve kalp arasındaki mesafeleri kısaltır. Aklımızı ve kalbimizi birbirine yaklaştırır” ifadelerini kullandı.
Programının sonunda, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Yazar Selim Gündüzalp’e teşekkür ederek, günün anısına çiçek takdim etti. Sakaryalı Yazar Selim Gündüzalp’in konuk olduğu ‘Gençlerle Baş Başa’ konulu söyleşi programı; her Cuma, 15.00-17.00 saatlerinde, Ofis Sanat Merkezi’nde devam edecek. 
7 Eylül 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI