18 Ekim 2018

Eker, PKK’nın geri çekilmeyi durdurmasıyla ilgili açıklama yapmadı


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, yeni hizmet binasında faaliyete başlayan Serdivan Belediyesi’ni ziyaret etti.

Bakanlar daha sonra Sakarya Valiliği ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret etti.
Serdivan Belediyesi önünde Belediye Başkanı Yusuf Alemdar tarafından çiçeklerle karşılanan bakanlar önce belediye birimlerine kısa bir ziyaret ederek çalışanlara başarılar diledi.
Bakan Eker ve Şahin, daha sonra Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın makamına geçerek bir süre sohbet etti. Yeni hizmet binasının Serdivan ve Sakarya’ya hayırlı olması temennisinde bulunan bakanlar binanın çok güzel bir mimarisi olduğuna dikkat çekti. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da Bakanlara bina hakkında bilgi verdi.
Bakan Eker ve Bakan Şahin, Serdivan Belediyesinin ardından Sakarya Valiliğine geçerek burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.
Basın mensuplarının, "KCK’nın geri çekilmeyi durdukları yönünde bir açıklama yaptığı ve bu konu hakkında ne düşündüğü" sorusuna Bakan Eker, kendisine henüz böyle bir bilgi gelmediğini ve bilgi sahibi olmadığı bir konuda açıklama yapmasının doğru olmayacağını açıkladı.
Bakan Şahin ise ŞÖNİM’in ne zaman Sakarya’da açılacağı konusuna açıklık getirdi. Bakan Şahin, şu an pilot uygulamaların yapıldığı illerdeki verilen ortak bir veri tabanında toplandığını ve bunların neticesinde Sakarya’ya en iyi ŞÖNİM’in açılması için yoğun bir çalışma başlattıklarını söyledi. Kadına yönelik şiddetin son zamanlarda artıyor gibi görünse de aslında eldeki verilere göre her geçen yıl büyük bir azalma yaşandığını anlatan Bakan Şahin, yapılan yeni düzenlemelerle bu oranı daha aşağılara hatta sıfıra çekmeyi planladıklarını söyledi. Bakanlık olarak özellikle Güneydoğu’da örgüt tarafından kadın ve çocukların kullanıldığına dikkat çeken Bakan Şahin, "Bakanlık olarak tüm bunları ortadan kaldırmak için çeşitli projeler üretiyoruz" dedi.
Bakan Eker ile Şahin, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesini ziyaret etmek üzere Sakarya Valiliğinden ayrıldı. 
9 Eylül 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI