21 Eylül 2018

180 bin öğrenci pazartesi günü ders başı yapacak


2013-2014 Eğitim öğretim Yılı 16 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Sakarya’da 803 okulda 180 bin öğrenci ve 8 bin 508 öğretmen yeni eğitim öğretim yılında ders başı yapacak.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında 16 Eylül Pazartesi Günü saat 10.00’da Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni yapılacak. Çelenk sunma törenini takiben saat 10.30’da İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı başkanlığında, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret edecekler. İlköğretim Haftası’nın açılış programı 18 Eylül Çarşamba Günü Serdivan ilçesindeki Sakarya Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda yapılacak. Ayrıca tüm ilçelerde ve ilköğretim kurumlarında yeni eğitim yılının başlaması dolayısıyla törenler düzenlenecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sandıkçı mesajında şu ifadelere yer verdi, “16 Eylül Pazartesi günü başlayacağımız yeni eğitim yılının tek tek çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için sıhhatli ve başarılı geçmesini diliyorum. Geçen yıla göre 709 artışla 8 bin 508 öğretmenimiz ve 180 bin öğrencimiz eğitim öğretime başlayacaktır. Bu yıl 1’inci sınıfa 14 bin öğrenci kayıt yaptırmıştır. Yine bu eğitim öğretim yılı başında 12 okul inşaatımız tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine alınmıştır. Ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Özel Eğitim Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve anaokulları olmak üzere 19 yeni eğitim kurumu Sakarya eğitiminin hizmetine sunulmuştur. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılı 1’inci Kanaat Dönemi 24 Ocak 2014 tarihinde tamamlanacaktır. 2’inci Kanaat Dönemi ise 10 Şubat 2014 tarihinde başlayıp, 13 Haziran 2014 tarihinde sona erecektir. İlk defa bu yıl ortaokul öğrencilerimiz yeni geçiş sistemi ile SBS baskısı olmadan eğitim göreceklerdir. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz ders programı yanında sosyal, kültürel, sportif etkinliklere daha fazla zaman ayırarak, önem vererek çalışmalarını yürüteceklerdir. Ortaöğretimde okuyan öğrencilerimiz ise bir taraftan bu etkinliklere zaman ayırırken, üst öğrenim kurumlarına geçiş hazırlıklarını da sürdüreceklerdir. Yeni eğitim öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, velilerimize, eğitim camiasına ve tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
 
14 Eylül 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI