21 Ağustos 2018

Gedikli, SEAH’taki darp olayını kınadı


Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Gedikli, SEAH doktorlarındanUzm. Dr. Cengiz Karacaer’e karşı gerçekleştirilen darp olayını kınadı.

PERŞEMBE GÜNÜ
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Dâhiliye Polikliniği’nde görev yapan Uzm. Dr. Cengiz Karacaer, muayene sırasını bekleyemeyen hastası tarafından darp edildi. Perşembe günü 15:00 sıralarında gerçekleşen olayda, randevu sisteminden sıra almayan hasta, Dr. Cengiz Karacaer tarafından muayene sırasına alındı. Poliklinik sırasını beklemekten sıkılarak erken muayene olmak isteyen hastaya itiraz eden Karacaer, hasta tarafından darp edildi. Karacaer’in şikayetçi olduğu şahıs ise gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
ODADAN ÇAĞRI
Olay sonrasında açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Gedikli, yaşanan darp olayını kınadı. Alınan tedbirlere rağmen hala doktorların darp edildiğine dikkat çeken, Gedikli, “Çalışma ortamlarımızda şiddetle karşılaşmak istemiyoruz. Yaşanan bu darp olaylarıyla birlikte hekimlik mesleği de giderek güç olmaya başlamıştır.Bundan sonra böyle durumlara meydan verilmemesi için de gerekli tedbirlerin alınacağını umut ediyoruz. Gerek sağlık ortamlarında, gerekse toplumda artan şiddete karşı mücadelede tüm kesimleri duyarlı olmaya çağırıyoruz” diyerek cezai yaptırımların uygulanmasını istedi.
 
16 Eylül 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI