19 Ağustos 2018

Bu yılki slogan “Kurbanlarımız kardeşlik için”


Müftü İlyas Serenli Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla aralıksız 20 yıldır yürütülen vekalet yoluyla kurban organizasyonunun başladığını belirtti.

Kurban için yurtiçinde 550 TL olan bedelin yurtdışında 380 TL olduğunu kaydeden Serenli vekalet yolu ile kurban bedellerinin kabulünün 14 Ekim Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edeceğini söyledi.
Bu yıl “Kurbanlarımızı kardeşlik için” sloganı ile düzenlenen Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonuna katılmak isteyen Vatandaşların yurt içinden ve yurt dışından müracaatlarını yapabileceklerini kaydeden Serenli, “Bu yıl Organizasyona Yurtiçinden katılarak, Kurbanını yurtiçinde kestirmek isteyenler için kurban bedeli 550 TL, Kurbanını yurtdışında kestirmek isteyenler için kurban bedeli 380 TL’dir. Organizasyona katılan vatandaşlarımız kurban bedellerini Türkiye Diyanet Vakfının internet sitesinden on-line olarak da yatırabilirler. Ayrıca anlaşma yapılan Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Bank Asya, Kuveyt Türk, PTT İş Yerleri, Albaraka, Akbank ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nın tüm şubelerinde kurban bedelleri tahsil edilecektir. Bunun yanı sıra Diyanet Vakfı Genel Merkez, İl ve İlçe Müftülüklerince de makbuz karşılığı kurban bedelleri alınacaktır. Vekalet yolu ile kurban bedellerinin kabulü 14 Ekim Pazartesi günü mesai bitimine kadar devam edecektir” dedi.
Kurbanların yurt içinde, Müftülükler ve Vakıf Şubeleri aracılığı ile kestirilerek elde edilen etlerin yurt içinde ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaçlara dağıtılacağını aktaran Serenli, “Yurtdışında ise kurbanlar, Din Hizmetleri Müşavirlikleri, Ataşelikler, Başbakanlık TİKA ve Dış İşleri Bakanlığı ile görevlilerimiz organizesinde, başta Afrika Kıtası Ülkeleri olmak üzere Balkanlar Orta Asya ve diğer ülkelerde kestirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır” şeklinde konuştu. 
24 Eylül 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI