21 Eylül 2018

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi açılıyor


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, yeni yapılan Kültür Merkezi’nde faaliyete geçecek olan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin Anadolu’nun en kapsamlı akademisi olacağını söyledi.

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi ile ilgili açıklama yapan Başkan Alemdar, Türkiye’nin en nitelikli hocalarının Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde öğrencileriyle bir araya geleceklerini belirtti. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi için çalışmaların devam ettiğini ve son aşamaya gelindiğini ifade eden Başkan Yusuf Alemdar, “Anadolu’nun en kapsamlı akademisini Kültür Merkezimiz bünyesinde kurarak şehrimize kazandırıyoruz. Herkesin faydalanabileceği akademide Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden, alanlarında uzman hocalarımız yer alacak” dedi.
Başkan Alemdar, Akademi bünyesinde Medeniyet Araştırmaları ve Dil Eğitimi Merkezi’nin yanı sıra İslam İlimleri Araştırma Merkezi ve Serdivan Sanat Merkezi adlarıyla araştırma merkezlerinin de olacağını ifade eden Alemdar ayrıca Serdivan Gençlik ve Fikir Kulübü ile Serdivan Anneleri Topluluğu kulüplerinin de aynı şekilde çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde okutulacak dersler ile ilgili de bilgi veren Başkan Alemdar, verilecek dersler arasında; Klasik Diller (Kadim Grekçe, Latince, Klasik Arapça), Tarih ve Medeniyet, Felsefenin Temel Meseleleri, Modern Sosyal Düşünce, “Modernite, Gündelik Hayat ve Kilimlikler”, Kültür ve Politika, Tasavvuf Okumaları (Fususu’l Hikem Dersleri)’nin olacağını söyleyen Alemdar, Kültürel Çalışmalar Programına kayıt olanların isterlerse tek tek seminer derslerini de takip edebileceklerini belirten Başkan Alemdar, seminer derslerinin içerisinde; Tarih ve Medeniyet, Felsefenin Temel Meseleleri, Modernite, Gündelik Hayat ve Kimlikler, Modern Sosyal Düşünce, Kültür ve Politika, Tasavvuf Okumaları (Fususu’l Hikem Dersleri), Tasavvuf Sohbetleri, Klasik Diller-1(Antik Yunanca, Latince), Osmanlı Türkçesi (Temel ve Orta Düzey), Klasik Edebiyat Çalışmalarına Giriş, Fotoğraf Sanatına Giriş, Film Tasarımına Giriş, Grafik Tasarımı ve Masaüstü Yayıncılık, Hüsnühat Çalışmaları Atölyesi, Ebru Çalışmaları Atölyesi, Şiir ve Politika’nın yer alacağını belirtti.
 
1 Ekim 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI