24 Eylül 2018

Hamileler 6 haftalık kursla doğuma hazırlanıyor


Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde, doğuma hazırlık eğitimleri veriliyor.

6 hafta süren kursta hamilelerin tüm endişeleri giderilirken, kursun son haftasında hamile kursiyerler doğum yapacakları doğumhaneleri ziyaret ederek ebelerle tanışıyorlar.
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle yenilenen özel eğitim sınıfında anne adaylarının, teorik ve uygulamalı olarak hem işitsel hem de görsel eğitim materyalleri vasıtasıyla doğum ve doğum sonrası sürece hazırlanarak hamilelik süreçlerini huzur ve güven içerisinde geçirmeleri hedefleniyor.
Gebelik ve gebelik sonrası dönemi kapsayan fizik egzersizleri, doğum sırasında kullanılacak solunum egzersizleri ve gevşeme tekniklerinin öğretildiği kursta dört uzman ebe ile bir psikolog eşliğinde doğum eyleminin fizyolojik ve doğal bir süreç olduğu anlatılıyor.
Bir kadın doğum uzmanı ve diyetisyenden de destek alınan eğitim programında katılımcıların merak ettikleri birçok soru, cevap bulmakla birlikte doğum eylemi ve hamilelikle ilgili tüm endişeler giderilmeye çalışılıyor.
Kursun son haftasında anne adaylarına doğumhane turu düzenlenerek doğum yapacakları ortamı önceden görmeleri ve ebeler ile tanışma olanağı sağlanıyor.
6 haftalık kursun bitiminde anne adaylarına katılım belgeleri verilirken eğitimlere katılmak isteyenler için ön kayıtların gebe izlem polikliniği veya 0264 2745080 (406) Nolu telefondan alınabileceği bildirildi. 
3 Ekim 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI