15 Ağustos 2018

Rabia Platformu katliamı kınadı


Mısır’daki askeri darbenin 100’üncü gününde Rabia Platformu üyeleri, ülkede devam eden katliamları kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Mısır’daki askeri darbenin 100’üncü gününde Rabia Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. AKM önünde bir araya gelen grup adına, basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Emre Yüsçeler, Mısır’da devam eden katliamları kınadı. Mısır’ın özgürlük isteyenler için ölüm tarlasına dönüştürüldüğünü ifade eden Yüsçeler, “ Darbe yönetimi ve tetikçileri, yönetime el koymakla, bu duruma karşı çıkanları öldürmekle yetinmiyor” dedi.
İŞKENCE
İnsanların işkenceye tabi tutulduğunu belirten Yüsçeler, “Binlerce insanı darbeye direndiği ve demokraside ısrar ettiği için hukuka aykırı yollarla tutukluyor, işkenceye tabi tutuyor. Mısır’da sadece insanlar değil, insanlık öldürülüyor. Dünya ses çıkarmaz, insanlık vicdanı harekete geçmezse, darbecilerin kirli elleri ölüm yağdırmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
DESTEK
Mısır’da yaşananları bütün insanlığa karşı tehdit olarak gördüklerini ifade eden Yüsçeler, “Vicdanı olan, insan olan herkesi darbeye, darbecilere, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, insan hayatına kasteden her türlü eyleme karşı çıkmaya, Mısır halkının direnişine, insanlığını direnişine katkı sunmaya davet ediyoruz” dedi. Grup yapılan basın açıklamasının ardından tekbir getirerek, olaysız bir şekilde dağıldı.
 
11 Ekim 2013 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI