25 Eylül 2018

Öğrencilerden başarılı çalışma


Sakarya Bilsem Coğrafya alanı öğrencileri Güneş’in çapını doğruya çok yakın bir şekilde ölçmeyi başardı

Sakarya Bilsem Yaşayan Coğrafya faaliyetleri çerçevesinde Güneş’in çapını ölçen Sena Nur Güzel, Furkan Taylan ve Tuğrul Alperen Akdoğan sonucu doğruya çok yakın bir şekilde bulmayı başardılar. En doğru sonuç için danışman öğretmen eşliğinde hassas bir şekilde çalışan öğrenciler öncelikle bir düzenek hazırladı. Yapılan ölçümde Güneş’in çapı 1 346 400 km olarak bulundu. Bulunan değer ile gerçek değer arasında % 96,84 oranında tutarlılık olduğu tespit edildi.
METOTLAR

Sakarya Bilsem’den yapılan açıklamada, "Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerin detaylara inerek nasıl araştırma, inceleme yapacaklarına dair birçok çalışma yapılıyor. Öğrencilerin ilham aldığı ve bilimsel çalışma metotlarını öğrendiği bu çalışmalarla öğrencilerin müfredat eğitimleri de desteklenmiş oluyor" denildi.  
13 Ekim 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI