20 Eylül 2018

SAMİMİ BAKAN


Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin resmi açılışını yapmak amacıyla ilimize geldi. Avcı, “ Dede ocağım Serdivan’da böyle bir okulun açılışı sebebiyle bulunmaktan çok mutluyum” dedi.

Serdivan’da Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin resmi açılışı, okulun bahçesinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile Vali Mustafa Büyük, AKP Milletvekilleri Şaban Dişli, Ayhan Sefer Üstün, Hasan Ali Çelik, Ali İhsan Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Jandarma Komutanı Adnan Şimşiroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı. Öğrenciler Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı çiçeklerle karşıladı. Program öğrencilerinin gösterileriyle başladı. Özel eğitim öğrencileri folklor gösterileri ve seslendirdikleri şarkılar katılımcıları eğlendirdi.
ÖZEL EĞİTİM ÖNEMLİ
Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, ilimizde özel eğitime verilen önemin çok yüksek seviyede olduğunu belirterek; “Türkiye’deki 9 özel eğitim okulundan 3’ü ilimizde bulunuyor. Yeni açılan bu okulumuzda 48 öğrencimiz eğitim görüyor. 3 öğrenciye 1 öğretmen düşüyor. Bu da bizim özel eğitime verdiğimiz değerin göstergesidir” şeklinde konuştu.
TEŞEKKÜR ETTİ
Sandıkçı’dan sonra kürsüye çıkan Vali Mustafa Büyük, özel eğitimi daha da geliştirme adına mücadele ettiklerini belirterek; veli, öğrenci ve öğretmenler arasındaki irtibatın önemine değindi. Ardından bu okulların ilimize kazandırılmasında emeği olan herkese teşekkür etti. AKP Milletvekilleri adına konuşan Hasan Ali Çelik, özel eğitim verilecek olan öğrencilerin topluma kazandırılmasının çok zor olduğunu söyleyerek, “Bu çocuklarımızı tekrardan topluma kazandıran öğretmenlerimizi öncelikle tebrik ediyorum. Benim de tanıdığım engelli bir çocuk vardı. Ailesinin ne zorluklar çektiğini çok iyi biliyorum. Bu yüzden özel eğitimi geliştirmek adına elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” biçiminde konuştu.
DÜNYA’YA ÖRNEK
Kürsüye son çıkan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “ Dede ocağımda böyle bir okulun açılışı sebebiyle bulunmaktan çok mutluyum. Türkiye genç bir ülkedir. Gençlerimiz ülkemizin eski halini bilmezler. Ulaştığımız noktaya kolay gelinmedi. Çok büyük uğraşlar verilerek bu konuma geldik. Şüphesiz bu uğraşlardan biri de ‘özel eğitim’ alanında verildi. Bu hepimizin başarısıdır ve Türkiye engelli vatandaşlarına verdiği eğitim ve değerle dünyaya örnek oluyor” dedi. Engelli çocukların eğitiminde ilimizin öncü olduğunu belirten Avcı, “Engelli çocuklarımızın eğitiminde Sakarya’mız çok önemli bir misyon üstlenmiş durumda. Ülkemizdeki 9 özel eğitim okulunun 3’ünün burada bulunması bu durumun en güzel göstergesidir” biçiminde konuştu.
KURDELE KESİLDİ
Konuşmaların ardından protokol kurdele keserek okulu gezdi. Tek tek bütün sınıfları gezen Avcı, bütün öğrencilere hediye verdi. Bu sırada öğrenci velilerinden Avukat Elif Önder, Bakan Avcı’dan çocuklarının daha profesyonel bir bakıma ihtiyacı olduğunu söyleyerek yardım istedi. Sosyal hayatının olmadığını ve işini de icra edemediğini dile getiren anneye Avcı, “Bu hizmetler kolay olmuyor. Ama zamanla yapılabilecek şeyler. İnşallah ileride bunları da hayata geçirdiğimizde sen de mesleğine geri dönersin” dedi. Okul gezildikten gezisinde Bakan avcı, iş atölyelerini gezerek öğrencilerin çalışmalarını inceledi, sergiyi gezdi. Töreni ardından Bakan Avcı, Serdivan Belediyesine giderek partililerle bir araya geldi. Son olarak Bakan Avcı Ofis Sanat Merkezi gezdi.

 

Sohbet etti

Nilüfer Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ilgi odağı zaman zaman çocuklar oldu. Gördüğü çocukları öperek ve sohbet ederek ilgilenen Bakan Avcı, minik hediyelerde vermeyi ihmal etmedi.

 

Serdivan Belediyesini
incelemeye geldi

Bakan Nabi Avcı, açılış töreni ardından Serdivan Belediyesini ziyaret etti. Belediye Hizmet Binasının mimari yapı tarzını çok beğendiğinin vurgulayan Bakan Avcı, AKP’li belediyelerinin en güzelini yapmak için çaba harcadığını ifade etti.

 

OSM’yi gezdi
Serdivan Belediyesi ziyareti ardından Bakan Avcı, Ofis Sanat Merkezini gezdi. Burada kısa bir gezi yapan Bakan Avcı, Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden bilgi aldı. Bir süre dinlenen Bakan daha sonra ilimizden ayrıldı.
 
21 Ekim 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

SAMİMİ BAKAN

SAMİMİ BAKAN

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI