17 Ekim 2018

Kaymakam Ballı, öğrenci yurdunu ziyaret etti


Akyazı’ya atanan Kaymakam Mustafa Ballı kendi hemşerisinin ismini taşıyan Hacı Kemal Erimez Yurdu’nu ziyaret etti. Yurt hakkında idarecilerden bilgi alan Kaymakam Ballı öğrencilerin başarısından dolayı da duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Hasanbeyli, Yusufeli, Kozluk ilçelerinde kaymakam olarak görev yaptıktan sonra Dernekler Dairesine Başkan Yardımcılığında bulunan Kaymakam Mustafa Ballı, kendi memleketlisi olduğunu ifade ettiği Merhum Hacı Kemal Erimez’in Akyazı’da eğitime önemli katkı sağladığını, adını taşıyan yurdun da başarılarının takdire şayan olduğunu dile getirdi.

Bir ülkenin kalkınmasının, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselebilmesinin ancak eğitilmiş insan gücüyle mümkün olacağını vurgulayan Kaymakam Ballı, ”Yurtta kalan öğerencilerden 2 tıp fakültesi, 2 hukuk fakültesi başta olmak üzere değişik bölümler kazanması ile yurdun başarısı çok güzel. Hayatın her alanında başarılı olmak, gerekli bilgilerle donanmak için çok okumak gerekiyor. Başarılı olan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, yeni eğitim hayatlarında başarılar dileriz.” dedi.

Eğitimin tek başına yapılacak bir iş olmadığını, bir ekip işi olduğuna dikkat çeken Kaymakam Mustafa Ballı, "Bu gönül işidir. Öğrencilerimizin barınma ihtiyacının yanında, derslerinde sınav kulübünün takviyesiyle, Akyazı’nın dışarı açılan kapısı Erimez Yurdu’nun tecrübeli, fedakâr yöneticilerine gayretlerinden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.

Hacı Kemal Erimez Yurdu Müdürü İlhan Dinç de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettikten sonra, milletlerin bekasının eğitime verdikleri önemle yakından ilgili olduğuna dikkat çekti. Dinç, milli ve manevi değerlerinin bilincinde, ahlaken ve bedenen sağlam, fikirlere ve kişilere değer veren, kişisel gelişimi için çaba sarf eden bireyler yetiştirmek istediklerini ifade etti. Müdür Dinç, ”Akyazı’da aynı bayrak, kültür, inanç, hedef ve geleceği paylaşan insanımıza dünyanın en kıymetli değeri olan eğitim hizmetini en güzel şekilde vermeye çalışıyoruz.” dedi. 
23 Ekim 2013 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI