19 Eylül 2018

SASİAD’tan vergi rekortmenlerine plaket


SASİAD(Sakarya Sanayici İşadamları Derneği) vergi rekortmeni işadamları için plaket töreni düzenledi. SASİAD Başkanı Aydın Bahar, “İlimiz dış ticarette ülkenin en önde gelen illeri arasında yer alıyor” dedi.

SASİAD, Elmas Otel’de düzenlenen törende, vergi rekortmeni iş adamlarına plaket verdi. Programa Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Bahar, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul ile İÇASİFED Genel Başkanı Mahmut Güçlü, TÜRKONFED Genel Başkanı Süleyman Onatça ve çok sayıda işadamı katıldı. Törende konuşan SASİAD Başkanı Aydın Bahar, ilimizin dış ticarette ülkenin en önde gelen illeri arasında olduğunu sayısal verilere dayanarak açıkladı. İlimizin ihracatının ithalatına oranını yüzde 147 olarak açıklayan Bahar, “İlimizin ihracatının ithalatını karşılama oranını ülke ortalamasının çok çok üzerindedir” dedi.
ÇALIŞMALAR
Bahar’dan sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehre yapılan yatırımlarla büyümenin yaşandığını ve şehre göçün arttığını belirtti. Gelinen noktanın hiçbir zaman yeterli olduğunu düşünmeyeceklerini ifade eden Toçoğlu, “Çalışmalarımızı bir bir hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. İstişareleri ihmal etmeden vatandaşlarımız ve sivil toplum örgütlerimizle el ele vererek Sakarya’yı çok daha güzel yerlere taşıyacağız” diye konuştu.
MALİ DENGELER
SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, “İlimizin lokomotif kuruluşlarından olan SASİAD’ın düzenlediği ve Sakarya’mız için çok önemli kazanımlar elde edeceğimize inandığımız bu toplantıda bulunmaktan çok mutluyum. Ülkemiz güçlü mali dengeleriyle dünyanın yıldızı olmaya doğru gidiyor. Bu bağlamda Sakarya’nın da Türkiye’nin yıldızı olma yolunda ilerlediğini görüyoruz” biçiminde konuştu.
TEŞEKKÜR
Programın son konuşmasını yapan Vali Mustafa Büyük, şehrimizdeki gelişmeyi büyümeyi sağlama adına kurum ve kuruluşların iş birliğini ve uyumunu sağlama görevini layıkıyla yürütmeye çalıştıklarını ifade etti. Bu olumlu ortam sayesinde ilimizde belirli yatırımlar, gelişmeler ve altyapı yatırımlarının da verdiği destekle ilimizde olumlu seyri hep beraber görüyoruz” dedi. Programın sonunda vergi rekortmeni iş adamları ve üyeliği 20 yılın aşan işadamlarına plaketleri protokol tarafından takdim edildi.
 
28 Ekim 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI