16 Ekim 2018

Büyükakten, ‘Son günü beklemeyin’


CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, aday adaylığı için bekleyen isimlere net mesaj: “Kimse başvuru süresinin son tarihi olan 1 Aralık’ı beklemesin. Bizim adaylarımız o tarihe kadar açıklanmış olacak”

Aday belirleme sürecinde ‘geri kaldığı’ yönünde eleştirilere hedef olan CHP’de geçtiğimiz Perşembe günü iki kritik toplantı yapıldı. CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten ve İl Örgütü yöneticileri, ilçe örgütlerinin yöneticileri ile yaptıkları istişare toplantısının ardından partinin eski il başkanları ile bir araya geldi. CHP’deki bu önemli toplantıda yeni stratejiler için ortak karar alındı.

SEÇİM KOMİSYONU
Eski il başkanları Selçuk Gedikli, Necmi Demirci, Şaban Koludra, Necdet Çakar, Yaşar Erdem ve Ecevit Keleş’in yanı sıra Milletvekili Engin Özkoç’un da katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın bir an önce belirlenmesi için görüş birliğine varıldı. İlçe örgütlerine, partinin duayen isimlerden oluşan ‘seçim komisyonu’ kurarak aday belirleme çalışması yapabilecekleri yönünde öneride bulunuldu.
ADAYLIK SÜRECİ
CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, ilçe örgütleri ile yapılan toplantıda açık ve net mesajlar verdi. Adaylık süreci ve toplantı ile ilgili açıklama yapan Büyükakten, “Aday olmayan ilçemiz yok. Beklemede olan isimler var. Bu süreçte Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın belirlenmesini bekleyenler var. Bu çok çirkin bir şey. Aday olmak isteyenlerin beklememesi gerektiğini söyledik” dedi.

ORTAK KARAR
Toplantıda sürecin hızlandırılması gerektiği yönünde ortak karar alındığını dile getiren CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, “Kimse başvuru süresinin son tarihi olan 1 Aralık’ı beklemesin. Bizim adaylarımız o tarihe kadar açıklanmış olacak” dedi. Öte yandan CHP’de bu tür toplantıların belirli periyotlar halinde tekrar yapılacağı öğrenildi.
 
28 Ekim 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI