20 Eylül 2018

Parmak bebek Sümeyye ameliyat oldu


36 gün önce 25 haftalık, 600 gram ağırlığında dünyaya gelen ‘Parmak’ bebek Sümeyye ameliyat oldu.

Erdem ve Betül Demir çiftinin, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dünyaya gelen bebekleri, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde ameliyat edildi. Erken doğum nedeniyle beyninde sıvı birikimi olan ve kanama riski olan Sümeyye bebek, Tamer Hafızoğlu yönetimindeki ekip tarafından ameliyat edildi.
Tamer Hafızoğlu, bebeklerde kafa içinde kanama ya da beyin boşluklarında kanama sonucunda beyin içindeki sıvıların birikmesi söz konusu olduğunu belirtti.
Hafızoğlu, Sümeyye bebeğe balonlu bir cihaz yerleştirildiğini belirterek şunları söyledi: "Bununla biriken sıvının boşaltılmasını amaçladık. Şu an bebek işlem sonrası 3. gününde. Genel durumu işlem öncesine göre gayet iyi. Ameliyatta herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Beyin boşluklarında da ölçümlerinde de bir düzelme mevcut.”
Ameliyat sayesinde deri altından vücuda yerleştirilen cihaz sayesinde Sümeyye bebeğin vücudunda gelişimini tamamlamadığı için biriken sıvının alınması ve mevcut organlarının fazla yorulmaması sağlanıyor.
Kuvözde özel bakım uygulanan Sümeyye bebek, 36 gün önce 600 gram olarak dünyaya geldi. Sümeyye 800 grama ulaştı. Makinede burundan üfleme şeklinde solunum desteği sağlanan Sümeyye’nin ameliyatın 3. aşamasında kendi kendine solunum yapması sağlanacak. 
12 Kasım 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI