17 Ekim 2018

Güzel konuşmayı öğrendiler


SATSO’da üye eğitimleri devam ediyor. ‘Etkili Konuşma ve Diksiyon’ eğitiminde kursiyerle tonlama ve vurgulama eğitimi verildi

ABİGEM Uzmanı Selami Kaplan tarafından verilen “Etkili Konuşma ve Diksiyon” eğitiminde ise Ses ve ses egzersizleri, nefes ve nefes egzersizleri, söyleyiş, tonlama, vurgulama, konuşma hızı, artikülasyon, ses çalışmaları ve diyaframın kullanımı ve konuşma teknikleri hakkında bilgi verildi. Katılımcılar bu teknikleri örnek metinler üzerinde doğru uygulamaya yönelik bilgiler alırken diksiyon, beden dili ve kişinin kendini ifade etme ustalığı konusunda bilgi sahibi oldular.
Uygulamalı olarak gerçekleştirilen eğitimde Uzman Selami Kaplan etkili bir konuşma için öncelikle fiziksel olarak hazır olmak gerektiğini belirterek “İlk adım olarak bedenin ısıtılmasıyla başlanır, sesin ısıtılması ve diyaframın öğretilmesiyle devam edilir. Daha anlaşılabilir bir konuşma için, dudak ve dil tembelliğinin giderilmesi için dudakların, dilin ve çene kaslarının ısıtılması ve bu organların tekerlemeler yardımıyla daha aktif kullanımı gereklidir” dedi.
 
17 Kasım 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI