23 Ekim 2018

Büyük: Çocuklar ne kadar iyi eğitilirse, gelecekte o kadar güçlü olur


Vali Mustafa Büyük 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “çocuklar ne kadar iyi eğitilir, sağlıklı kalırsa, toplumumuz da gelecekte o kadar güçlü olur” dedi.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen ‘Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesi’ ayrım gözetmeden her çocuğun sahip olduğu hakları sıralamakta ve güvence altına almakta olduğunu hatırlatan Vali Büyük, “Bu sözleşmeye taraf ülkeleri yükümlülük altına sokarak çocuklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için ülkeler arasında dayanışma ve işbirliğine imkân sağlamaktadır. Türkiye bu sözleşmeyi 1990 yılında imzalamış ve iç hukukun bir parçası haline getirmiştir” dedi.
Vali Büyük yayımladığı mesajında şunları belirtti:
“Çocuklara önem veren, onların eğitim görmesini ve dolayısıyla geleceğe güvenle bakmasını sağlayan milletler, daha iyi bir neslin yetişmesinde önemli rol oynarlar. Daha iyi bir nesil ise, daha iyi bir ülke, daha iyi bir gelecek demektir. Çocuklar ne kadar iyi eğitilir, sağlıklı kalırsa, toplumumuz da gelecekte o kadar güçlü olur. Bu nedenle; çocuklarımızın eğitimine bedensel ve ruhsal bakımdan sağlıklı olmalarına toplum olarak temel önceliği vermek hepimizin görevi olup, ülkemize ve insanlığa yararlı bireyler yetiştirilmesi hepimizin ortak sorumluluğudur.
Bu duygu ve düşüncelerle ‘Çocuk Hakları Günü’nü kutluyor tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.”
 
19 Kasım 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI