16 Haziran 2019

Kutluata zehir zembelek


MHP Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata 2014 Mart’ında yapılacak seçimlerde AKP adaylarına verilecek her oyun bölünme sürecine destek anlamı taşıyacağını söyledi.

Yerel seçim çalışmaları MHP Karasu İlçe Teşkilatını ziyaret eden Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata açılım sürecinde gelinen durum ile önümüzdeki dönemde izlenecek parti politikaları konularında görüşlerini açıkladı. Kutluata AKP’nin Türkiye’yi ayrıştırma ve bölme sürecini pervasızca hızlandırdığını öne sürerek “11 yıldır bunu alıştıra alıştıra yapıyorlar. Artık pozisyonlarını gizleme gereği bile duymuyorlar” dedi. Kutluata teşkilatta yaptığı konuşmada, millettin zoraki bir seçim atmosferine girdiğini ifade ederek, bu nedenle partilerinin bu seçimlerde nasıl davranacağının önemli bir durum olduğunu vurguladı. Kutluata, “ MHP aday seçiminde süreci güzel götürdü. Erken belirlenen adaylarımız daha hızlı hareket etmeli. Vatandaş büyük haksızlıklara uğruyor” dedi.
ALEYHLERİNE DÖNDÜ
Bu seçimlerde MHP ve AKP yarışının söz konusu olduğunu ifade eden Kutluata, “İktidar partisi. Bu seçimlerde oylarında ki düşmeye bağlı olarak bir panik içinde. AKP saltanatının sona ermeye başladığı anda, daha büyük bir panik içine girecektir” ifadesini kullandı. Karasu’da ve Türkiye’nin her yerinde AKP adayına verilen oyun bölünme sürecini destek olacağını vurgulayan Kutluata, Diyarbakır mitinge değinerek “ Buradan çıkan aday orada yanlış yapıldı dese Karasu’dan aday olamaz. Orada doğru yapıldı dese Karasuluların karşısına çıkamaz. Onun için iktidar partisinin aleyhine dönmüş böyle bir seçim ortamı hiçbir zaman olmamıştır” şeklinde konuştu.
SAĞLIK TİCARİLEŞTİ
AKP’nin en çok iddialı sağlık konusunu ticarileştirdiğini kaydeden Kutluata şunları söyledi: “Bu iktidardan önce vatandaşın doktora gitme oranı yüzde 2,5’tu, yani 10 vatandaş 25 kez doktora gidiyordu. Şimdi bu oran yüzde 8,5’a çıktı. 10 kişi yılda 85 kez doktorun kapısına gidiyor. Bu şunu gösteriyor. Vatandaş gerektiği gibi tedavi edilmiyor. Hastaneler yabancı sermayeye açıldı ve kâr kapısı oldu. Hastaya müşteri gözüyle bakılıyor. Tedavi uzun sürerse kâr artıyor, hesap bu.”
KARASU GÜNDEMİ
Konuşmasının son bölümünde ilçenin sorunlarını değinen Münir Kutluata “Karasu’nun girişi bir fakirlik görüntüsüdür. Bir tarafta koyun sürüleri, diğer tarafta çadırlar, hurdacılar, mermerciler. Karasu sanayileşecek dediler. Şu anda çoluğun çocuğun nefesini kesecek kirli sanayi söz konusudur. Karasu hangi istikamette gelişecek, bu da belli değil. Vatandaşın tarlası, bağı bahçesi yok pahasına elinden alınıyor. Karasu’nun yarını aydınlık mı karanlık mı olacak, belirsizdir” dedi. Mehmet İspiroğlu’nun AKP’ye geçmesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Milletvekili Kutluata, “Seçtiğimiz o arkadaş AKP’ye geçmekle kalmadı ve ‘Ben seçildiğim günden itibaren AKP’li arkadaşlarla temasımı sürdürüyordum’ dedi. Demek ki çalışmalarını onlarla yürütmüş, şimdi de aynı şekilde devam ediyorlar. Halkımız bu gerçeği değerlendiriyor” şeklinde yanıtladı.
 
24 Kasım 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI