23 Ekim 2018

‘Dershaneler okullara alternatif değildir’


Dershanelerle ilgili açıklama yapan SEDER Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Nalbant, “Dershaneler okulların alternatifi değildir” biçiminde konuştu.

YANLIŞ KANI
Sakarya Eğitimciler Derneği (SEDER) Yönetim Kurulu Başkanı Beşir Nalbant, hükümetin uzunca bir zamandır gündeminde bulunan dershanelerin kapatılması çalışmasının son günlerde kamuoyunda sıkça tartışıldığını belirtti. Nalbant, dershanelerin okulların alternatifi olmadığını belirterek, “Kamuoyu nezdinde dershanelerin sanki okulların alternatifi olduğu, okulların işlevini yapamadığı ve bu yüzden aracı kurumlara ihtiyaç duyulduğu gibi yanlış bir kanı hasıl oluşturulmaya çalışılmaktadır” dedi.
YOL ARKADAŞI
İşin mutfağında bulunan eğitimciler olarak düşüncelerinin önemli olduğunu vurgulayan Nalbant, “Durumu iyi tahlil etmek gerekir. Okullarda kavratma süreçleri dershanelerde ise pekiştirme süreçleri ağırlık kazanmaktadır. Bu kurumlar bir birinin alternatifi değil ancak yol arkadaşıdırlar. Konuya birde farklı bir pencereden bakmak gerekir. Öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığının denetimi altında bulunan bu kurumlarda okul dışı zamanlarını yine eğitim faaliyetleri ile geçirmektedirler” diye konuştu.
ÜZÜNTÜ VERİCİ
“Bakanlığımızın denetimi altında bulunan bu kurumların zararlı ilan edilmesi üzüntü verici” şeklinde konuşan Nalbant, “Dershanelere, yalnızca para alan gereksiz kurumlar olarak bakmakta son derece yanlıştır. Evlatlarımızın eğitiminde pekiştirme rolünü üstlenmiş bu kurumların, daha da geliştirilerek devamının sağlanmasının yaralı olacağı kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.
 
25 Kasım 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI