22 Nisan 2019

Gümecilere şafak operasyonu


İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Av Koruma ekibi, Söğütlü Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Söğütlü’de güme ve canlı mühre kullanarak av yapan kaçak 4 avcıyı yakaladı.

25 canlı mühre (ördek) ele geçirilirken, kaçak avcılara toplam 3 bin 50 TL cezai işlem yapılarak idari yaptırım uygulandı. Ele geçirilen canlı ördekler için avcılara toplam 4 bin 500 TL tazminat uygulandı.
Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Osman Demirel yaptığı açıklama da, Kara Avcılığı Kanunu’nun 6. maddesi 3. fıkrasında, ‘Özellikle Merkez Av Komisyonu’nca belirlenenlerin dışında gümeler kurulamaz ve bu gümelerde avlanılamaz’ hükmü bulunduğunu belirterek “Avcının korunması ve barınması amacı ile kurulan avcı barınaklarında tüfeklerin kılıfında ve boş olarak bulundurulması, barınakların önünde veya arkasında canlı mühre bağlı olmaması, barınağın camlarının mazgal şeklinde olmaması, yani sadece barınak olarak kullanılması, av yapılmaması gerekiyor. Şube Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığı İlçe Jandarma Komutanlıkları ile denetimlerimiz devam edecektir” dedi.
Avcıların, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda yeterli hassasiyeti göstermelerini isteyen Demirel, şunları söyledi: “Gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları, gerek mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır.” 
25 Kasım 2013 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI