22 Ağustos 2018

Şoförlerden tepki


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (SESOB)’nin sadece ilimizde hayata geçirilen Ticari Taşıt Kullanma Belgesi için şoförlerden talep edilen 150 TL’lik ücret tepkiye yol açtı.

SESOB tarafından tüm taksi dolmuş, ticari taksi, halk otobüsü ve servis minibüsçülerinin zorunlu olan Ticari Taşıt Kullanma Belgesi’nden alınan 150 TL, taksi dolmuş esnafının tepkisini çekti. Eğitime karşı olmadıklarını ancak verilen paranın kendilerine ağır geldiğini söyleyen şoförler, bu eğitimin ya ücretsiz olmasını ya da makul bir fiyat karşılığında olmasını istedi.
BAŞKANA AKTARDIK
Taksi dolmuşu bulunan Kemal Hayaloğlu, bu eğitimi tanıtmak için SESOB başkanı Hasan Alişan’ın durağı ziyaret ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Adapazarı’nda sürücü esnafına eğitim vereceklerini söyledi ve bu eğitimin Valilik, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve SESOB tarafından ortak geliştirilen bir proje olduğunu söylediler. Herkesin alması gerektiğini bu kararın Büyükşehir Belediyesi, UKOME ve valilik tarafından onaylandığını bizlere açıkladı. 150 TL’nin fazla olduğunu sayın başkana söylesek de bize gerekli mazeretler sundu ve bu olayı böyle kapattı.”
ESNAFLAR TEPKİLİ
Şoför esnafının zaten yevmiye usulü çalıştığını ve bu paranın kendilerini zorlayacağını söyleyen İbrahim Çakar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu an 150 TL istiyorlar. Bu para şoför esnafı için iyi bir para çünkü yevmiye almadan eve giden arkadaşlar var” dedi. Maliyetlerin bellerini büktüğünü söyleyen Ergün Bulut ise, sözlerine şöyle devam etti: “Bizim bu eğitime karşı olmadığımızı, sonuna kadar arkasında olduğumuzu belirtiriz. Ancak, ne var ki bu eğitimlerin 150 TL karşılığı olması şoför esnafımıza karşı yapılan bir haksızlıktır. Bu eğitimin neden ücretli verildiğini hâla anlamış değiliz.”
 
28 Kasım 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI