22 Mayıs 2019

Abasıyanık Parkı’nda olacaklara bak sen


Birkaç gün önce Abasıyanık Parkı hakkında kulağıma gelen iddiaları yayınlamıştım. Dün sabah gazeteye gelirken, telefonum çaldı. Eğitimci olan bir okurumuz, önce parkla ilgili yazdığımız konuya teşekkür etti. Okurumuz ardından, parkla ilgili başka ilginç şikayet ve iddialarda bulundu. Okurumuz, önceki gün park içinde bulunan bir iş yerinin soyulduğunu ifade etti. Ardından duyduğu rahatsızlıkları sıraladı. Eğitimci okurumuz, bölge halkı olarak tedirgin olduklarını ifade ederek, “Akşamları parkın içinde kim olduğunu bilmediğimiz kişiler peydah oluyor. Alkol ve diğer bağımlılık yapan maddeleri kullanarak, sağ solu ateşe veriyorlar, bağırıyorlar çağırıyorlar. Parkın aydınlatma sistemleri olmadığı için istedikleri gibi at koşturuyorlar. Parka yakın evlerde yaşayanlar diken üstünde oturuyor. Bu parkı mekan tutanlarında ne yapacağı belli olmadığı için seslerini de çıkartamıyorlar. Görünürde olmadığı için güvenlik görevlileri de, bu bölgeye fazla uğramıyor” diyerek şikayeti aktardı.
Daha öncede aktardığım gibi, bu park depremden beri atıl vaziyette duruyor. Hiçbir yerel yetkili parka gidip, yapılacak düzenleme için kafayı yormuyor. Bende ister istemez düşünüyorum, bu park rahmetle Belediye Başkanı Ünal Ozan’dan hatıra olduğu için mi kimse oralı olmuyor. Parkla ilgili başka şeylerde kulağıma geliyor, ancak bunları buradan şuan için aktarmayı uygun görmüyorum. Ama, bir defa daha uyarmakta fayda var diye düşünüyorum. Bu arada Emniyet Müdürlüğü Yetkililerine de seslenmek istiyorum, bence Abasıyanık Parkı’nın çevresinde oturan vatandaşları ziyaret ederek bir şikayetlerini dinlesinler…

**
Köpek barınağı neden açılmadı?

Dün sokak köpeklerini bakımlı üstlenmiş bir beyefendi aradı. Ne zamandır sokak köpekleriyle ilgili şikayeti yazmıyorduk. Ancak, beni arayan Turan Bey, bu soruna kökten çözüm bulacak olan ve Adapazarı Belediyesi tarafından 15 gün önce bitirilen Köpek Barınma evinin neden açılmadığını merak ettiğini vurguladı. Hava şartlarının her geçen gün daha kötüye gittiği şu günlerde sokak hayvanlarının da korunmaya ihtiyacı olduğunu belirtten okurumuz, “Yapılan hayvan barınağının içinde 4-5 tane köpek var. Onları gidip düzenli olarak besliyorum. Hatta, o bölgede bulunan Dağdibinde bulunan Keresteciler Sanayi sitesinde bulunan köpekleri de besliyorum. Ama her gittiğim de köpeklerin açlıktan perişan olduklarını, bölge sakinleri tarafından ya vurulduklarını, yada dövüldüklerini görüyorum. Karakamış Mahallesinde bulunan barınağa ise götürülen köpekler alınmıyor. Eğer her iki barınakta açılarak işletilirse, köpeklerden mağdur olanlarda, biz hayvan severlerde, köpeklerde rahat eder” diyerek talebini iletti.
 
10 Aralık 2013 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI