17 Temmuz 2019

Kentsel dönüşümü belediyeler yapabilir


MHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan Demircioğlu, ilimizin en büyük probleminin hasarlı binalar olduğunu söyledi. Demircioğlu, “ Seçimi kazanırsam kentsel dönüşümü Sakaryalı firmaların yapmasını sağlayacağım”dedi

MHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı Ahmet Tufan Demircioğlu, basın mensuplarıyla tanışma ve kaynaşma amacıyla basın toplantısı düzenledi.Riada Otel’de düzenlenen kahvaltı programında kendini tanıtan Demircioğlu, proje ve hedeflerin bahsederek, gazetecilerden gelen soruları yanıtladı. Hayaller değil, sonuçlar üzerinden konuşmayı prensip haline getirdiğini söyleyen Demircioğlu, “Ben siyasetçi olamadım, olamayacağım da galiba. O yüzden fazla siyasi nutuklar atamacayağım. Ben işadamıyım, iş nasıl yapılır, nasıl bitirilir çok iyi bilirim” dedi.
PROJELERİNİ ANLATTI
“Ben bütün Adapazarı’nın adayıyım” diyen Demircioğlu, seçimi kazandığı takdirde herkese adil olacağını söyleyerek, “Yaptığımız her şeyi Adapazarı’nın önünde yapacağız” dedi. Konuşmasının devamında ilimizin belli başlı problemlerine değinen Demircioğlu, “Sakarya’nın en önemi sorunu depremdir” diyerek seçimi kazandığı takdirde önceliğinin bu konuya el atmak olduğunu söyledi. Binaların iyileştirilmesi için çalışacaklarını söyleyen Demircioğlu bu anlamda hedeflediği bir projeyi de basın mensuplarıyla paylaştı.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
TOKİ’nin kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili konuşan Demircioğlu, “Aynı şeyi neden Adapazarı Belediyesi yapmasın. Sakarya’da yüze yakın inşaat firması var. Ben bu seçimi alırsam, bu projeleri Sakaryalı firmaların yapmasını sağlayacağım. Örneğin bunlardan 8 tanesi birleşsin, güçlü bir firma kursun. Kentsel dönüşümü Sakaryalılar yapsın” diyerek bu firmalara Sakaryalı esnaflardan alışveriş yapma şartı koşacağını da söyledi.
YENİKENT
Büyükşehir Belediyesi’nin ilimizdeki 2 kat sınırıyla ilgili de konuşan Demircioğlu, “ Adapazarı’nda 4 kat sıkıntı yaratmaz. Şuan 2 kat sınırlaması olduğu için şehir enine genişliyor. Böyle giderse Sakarya’da bir tane ağaç dikecek yerimiz kalmayacak” dedi. Şehrin Yenikent bölgesiyle bütünleşmesi gerektiğinin altını çizen Demircioğlu, “Yenikentte bir yığın boş yer var. Sakarya Üniversitesi’ndeki öğrencilerimizi buraya yönlendirerek, Adapazarı Belediyesi olarak öğrenciler için ücretsiz ring seferi koyulabilir” dedi.
‘HERKESİN ADAYIYIM’
Şehrin en büyük problemlerinden birinin de kültür sanat alanındaki yetersizlik olduğunu ifade eden Demircioğlu, “Kültür önemli bir şeydir. Bu memlekette yaşayan herkesin bunu paylaşmaya hakkı vardır” diye konuştu. Toplantının sonunda herkesin adayı olduğuna vurgu yapan Demircioğlu, “MHP 30 Mart’ta Adapazarı Belediyesi’ni alırsa emin olun bir sonraki seçimlerde belediye yine MHP’nin olacak” dedi.

 
14 Aralık 2013 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI