21 Eylül 2018

Kuş evi yaptılar


İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte Doğa Koleji ve Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Ortaokulu öğrencileri kuş evi yaptı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda engellilerin sosyalleşme süreçlerine katkıda bulunmak ve toplumda engellilere yönelik ortak bilinç oluşturmak amacıyla Şehit Ali Borinli Özel Eğitim Ortaokulu ve Özel Doğa Koleji öğrencilerini bir araya getirdi. Öğrenciler hep birlikte kuş evi yaptı.
DOĞUMSAL ANOMALİ
Etkinlikte bir konuşma yapan İl Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan, başta trafik ve iş kazaları olmak üzere bazı akut ve kronik hastalıklarla birtakım doğumsal anomaliler sebebiyle toplumdaki engelli bireylerin sayısının giderek arttığını ifade etti. Doğumsal anomalilerin sebep olduğu engellilik oranlarının bir kısmının alınacak tedbirler sayesinde önlenebilme ihtimalinin söz konusu olduğunu ifade eden Erdoğan, müdürlük olarak engellilik oranlarını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi.
TAKİP
Erdoğan, anne adaylarının gebelikleri süresince aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları tarafından belli aralıklarla izlediklerini ifade ederek, “Özellikle anne ve bebek için risk teşkil edebilecek rahatsızlıklara sahip olan riskli gebelerin yakından takibine özel bir önem veriyoruz” dedi.
NORMAL DOĞUMA TEŞVİK
Erdoğan ayrıca, doğumsal anomalilerin sebep olduğu engellilik oranlarını düşürmek amacıyla, Marmara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Gebe Okulu” projesi ile anne adaylarını gebelikleri döneminde eğitime alacaklarını ve normal doğumu teşvik ettiklerini söyledi.Etkinlikte ayrıca SAÜ Devlet Konservatuvarı tarafından da bir dinleti sunuldu.
 
15 Aralık 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI