20 Eylül 2018

Alişan seçim takvimini sır gibi sakladı


SESOB binasında yarın yapılacak olan görkemli dayanışma gecesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya hem basın mensupları hem de oda temsilcileri büyük rağbet gösterdi.
SESOB Başkanı Hasan Alişan toplantının amacını anlatırken basın mensuplarına, “Arkadaşlar fazla vaktinizi almayacağım” diye takıldı.
Başkan konuşmasının ardından basın mensuplarına, “Sorularınız varsa yanıtlayabiliriz. Ancak seçim takvimini sormayın. Onu bugün söylemeyeceğim” diyerek seçim sorularını yöneltmeye hazırlanan basın mensuplarının hevesini kursağında bıraktı.
Buna rağmen basın mensupları seçimler hakkında bilgiler almaya çalışsa da, bütün girişimler sonuçsuz kaldı.
Toplantının ardından oda başkanları ile basın mensupları hep birlikte binanın terasında yemek yediler.

 

Vali Büyük, espriler yaptı…

Valilik tarafından Elmas Otel’de düzenlenen ‘ Havza Yönetimi Bilgilendirme ve Sakarya Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı’ programının soru cevap bölümünde renkli görüntüler yaşandı
Yönetim Heyeti ve Üst Kurul tanımı yapıldıktan sonra heyetin kurulması ile ilgili fikir ve önerilerini soran Vali Mustafa Büyük, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası adına söz alan bir katılımcıya ‘Sanayiciler biraz kirletici konumda’ dedi.
Bunun üzerine Bursalı katılımcı “Sayın valimiz bunu kabul etmiyorum. Sanayicilere değil, biraz da onun dışındakilere bakmak lazım bence. Herkes bize yükleniyor. Biz fabrikaların baca filtresini ve atık sorunlarını devletten hiçbir katkı almadan karşılıyoruz” diye sitem etti.
Vali Büyük de, “Suyu en fazla kullanan durumdasınız demek istedim. Yanlış anlaşıldı” diyerek düzeltme yaptı.
Bursa’dan gelen Orman ve Şehircilik Müdürleri ve Su ve Kanalizasyon İdaresi temsilcilerinin Üst Heyet Kurulu’na seçilmek için sürekli söz almak istemesi üzerine Vali Büyük, “Bursa’nın hatrı yenmez, merak etmeyin” diyerek espri yaptı.
Toplantıya katılan Bilecik Belediyesi temsilcisi ise “ Biz havzadan Konya’dan çok daha fazla istifade ettiğimiz halde neden onların üniversitesi heyette var da bizim üniversitemiz yok?” diyerek soru yöneltti.
Büyük’ün, “İnşallah sizin de üniversiteniz Selçuk Üniversitesi gibi büyük bir üniversite olur” demesi Bilecikli katılımcıyı biraz mahcup etti.
Heyette, neden bir belediye olmadığı yönünde yöneltilen soruya ise Vali Büyük, “Şimdi bütün belediyelere ceza yazacağız da o yüzden” sözleri salonu kırdı geçirdi.
Büyük programın sonunda katılımcılara, “Sizleri gereğince ağırlamak isterdik. O kadar fazla ikramda bulunamadık. İnşallah bir dahaki toplantıda daha da iyi ağırlayacağız” sözleri beğeni topladı.

 

Salonda alkışlar durmak bilmedi

Dün yapılan Sakarya Ticaret ve Sanayi odası Meclis Toplantısında, meclis üyelerinin tepkisi durmak bilmedi.
Kösemusul ve Altuğ’un sağ duyu çağrısına rağmen meclis üyeleri, kürsiye çıkarak konuyla ilgili görüşlerine söyledi.
Her meclis üyesinin konuşmasının ardından, salonda bulunan diğer meclis üyeleri alkışlarla, birbirine destek oldu.
 
19 Aralık 2013 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI