SATSO’dan bir hizmet daha25 Aralık 2013, Çarşamba

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, eğitim programları ile şoförlerin daha kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlamalarını amaçladıklarını ve bu yolda da başarılı bir dönem geçirildiğini ifade etti
İlki SATSO öncülüğünde Sakarya üniversitesi ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle 3 etapta gerçekleştirilen ve yaklaşık 2 bin 500 kişinin eğitildiği seminerlere işçi ve öğrenci servisi işleten firma yöneticileri ve şoförleri katıldı.
Düzenlenecek sertifikalı eğitim programı, SATSO, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve il Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile içeriği genişletildi. Eğitim programı, bu defa il sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı yapan ticari taksi, taksi dolmuş, ticari minibüs, Umum servis araçları ve özel halk otobüsleri sürücüleri, bu araçların sahipleri ve sahibi olmak isteyenlere yönelik gerçekleştirilecek. Eğitim sonucunda geçerli sertifika verilecek.
Eğitim konularında da güncelleme yapılan programda mesleki eğitim ve davranış modelleri kursları düzenlenerek katılımcıların bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi ve yolcu memnuniyetinin artırılarak ildeki trafik düzenlemesinin de sağlıklı bir şekilde ilerlemesi hedeflendi.
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, SATSO tarafından ilk defa düzenlenerek üyelerin geliştirilmesine yönelik başlatılan eğitim programları ile şoförlerin daha kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini sağlamalarını amaçladıklarını ve bu yolda da başarılı bir dönem geçirildiğini ifade etti.
Kösemusul yaptığı açıklamada, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 10 binin üzerinde üyesi bulunması sebebiyle şehrin her kesimi ile iletişim halinde olan bir sivil toplum örgütüdür. Bu anlamda her kesimin memnuniyeti ve talepleri SATSO için çok önem arz etmektedir. 19’uncu Meslek Grubumuz bünyesinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının sahipleri ve bu araçların sürücülerinin sektörel başarıları da bizim başarımız ilimizin başarısıdır diye düşünerek geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı servis şoförlerine yönelik eğitimlerimize oldukça büyük ilgi gösterildi. Şoförlerimizin bu eğitim programından oldukça memnun olduğunu ve bu memnuniyet doğrultusunda da hizmet ettikleri kesimin memnuniyetini artırmaya gayret ettiklerini gözlemledik” dedi.
“Karşılıklı memnuniyet ve gayreti göz ardı etmeden üyelerimizin var olan bilgi ve tecrübelerin üzerine bir kat fazlasını ekleyebilmeleri için şimdi de eğitimlerin içeriğini ve kitlesini güncelleyerek 19’uncu Meslek Komitemiz ile birlikte yeniden bir çalışma yaptık” diyen Kösemusul şunları söyledi:
“Sakarya Büyükşehir Belediyesi İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde imzalanan protokol çerçevesinde 19’uncu Meslek grubunda faaliyet gösteren üyelerimize yönelik gerçekleştirilecek eğitim programı sonrasında katılımcılara ‘Toplu Taşıma Aracı Sürücü Eğitim Sertifikası’ verilecek olup eğitim aldıklarına dair ehliyet sayılabilecek kart düzenlenecektir.”
Eğitimin içeriği ve süreçteki uygulamalar ile ilgili SATSO 19’uncu Meslek Komitesi tarafından düzenlenecek bir toplantının ardından detaylı bilgi verileceği bildirildi. 

Bu haber toplam 1470 defa okundu.