22 Ağustos 2018

SAGİAD’da başkan Hacıeyüpoğlu


SAGİAD 18. Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Ali Hacıeyüpoğlu, kendisine destek veren tüm üyelere teşekkür ederek, aldıkları bayrağı en üst düzeye çıkardıklarını söyledi

Sakarya Genç İşadamları Derneği 18. Olağan genel kurulu SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.Genel Kurula TUSKON Başkan Vekili ve MARİFED Genel Başkanı Ahmet Ciğer, SASİAD Başkanı Vecdi Çelebi, TÜMSİAD Başkanı Murat Kesik, SASİAD Başkanı Aydın Bahar, SESOB Başkanı Hasan Alişan, MHP Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Orhan Ünver ile delegeler katıldı.
11 GİRİŞİMCİ
Kongrede konuşan Vecdi Çelebi, 1992 yılında 11 girişimci işadamının kurduğu SAGİAD’ın üye sayısının her geçen gün arttığını belirterek, “Bu birliktelik diğer şehirlere örnek oldu. Onlarda bizi örnek alarak faaliyetlerine başladılar. Bunun sonucunda MARİFED ve ardından da TUSKON kuruldu. TUSKON 60 bin üye sayısıyla Türkiye’nin STK ailesinin en güçlülerinden birine dönüşmüştür. Bizler Sakaryalı İşadamları olarak bu kurumun bir parçası gurur duymaktayız. 500’ü aşan üyemiz Akyazı ve Hendek ile temsilciliklerimizle ilimizde ekonominin adım attığı her yerde olmaya gayret gösteriyoruz” dedi.
“DAYANIŞMA LAFTA KALMAMALI”
SESOB Başkanı Hasan Alişan ise, SAGİAD’ın yöneticilerinin görevlerini alınlarının akıyla yaparak, zamanı geldiğinde ayrıldıklarını söyledi. Alişan, “Zorluklar içerisinde ticaretimizi sürdürüyoruz. Bu zorluklar içerisinde bizi ayakta tutan dayanışmadır. Bizim genel kurullarımıza da gelin. Beraber çalışalım, beraber olalım” dedi. Ortak akıl ve fikirlerin lafta kalmaması gerektiğine değinen Alişan, “Beraber hareket etmeliyiz. Meseleyi siyasilere bırakmamalıyız. Bizler karar vermeli ve bunu baskı unsuruna dönüştürmeliyiz. Hedeflerimiz aynıysa beraber hareket etmeliyiz” diyerek büyüme isteklerini tekrarladı.

İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI
Alişan’dan sonra küsüye çıkan TUSKON Başkan Vekili ve MARİFED Genel Başkanı Ahmet Ciğer, ilimizin tarım, ekonomi ve sanayiye ciddi katkılar sağladığını ifade etti. Şehrimizin depremden sonra tekrar eski yerini almaya başladığını belirten Ciğer, “Kentle ilgili alınacak ekonomik kararlarda danışılması gereken kuruluşlar göz ardı edilmemelidir” dedi. Gaziantep ve Kayseri’de çok iyi bir işbirliği olduğuna dikkat çeken Ciğer, “Bu şehirlerimizde ciddi bir işbirliği var. Sakarya’da da böyle bir işbirliğinin oluşturularak, Sakarya’nın iyi yerlere geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

“BAYRAĞI TAŞIYACAĞIZ”
Programın sonunda konuşan SAGİAD yeni Başkanı Ali Hacıeyüpoğlu, kendisine teveccüh gösterildiğini belirterek, “Bize verilen bayrağı taşıyacağız. Bayrağı en iyi yerlere getirmek için çalışacağız” dedi.
YENİ YÖNETİM
SAGİAD’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: Başkan Ali Hacıeyüpoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Adem Yıldırım, Ali İhsan Ayas, Davut Uzun, Gökhan Aygen, Kadir Karavil, Kıvanç Sertel, Savaş Yıldırım, Ünal Ünalan isimlerinde oluştu.
Denetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın, üyeler ise Nurullah Sayar ve Fehmi Öztoprak olarak belirlendi. Genel Kurulun sonunda toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.
 




29 Aralık 2013 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI